Z16XER start slecht, moet gas geven

Gait Uutdedroad

Post weinig
Onze Astra uit 2007 met Z16XER start soms slecht, soms moet ik gas bij geven om hem aan te laten slaan. Hij start wel altijd rond, ook wel met genoeg snelheid volgens mij, en er zijn geen foutcodes uit te lezen met de Opcom. Als hij aanslaat met extra gas bijgeven blijft hij ook gewoon lopen, we missen ook geen trekkracht oid, dus heb zlef niet het idee dat het een dicht filter is. Reservesleutel helpt ook niet, dus denk niet iets met startonderbreking of zoiets.



Iemand idee of tip? of kan ik wat andere waardes met de opcom uitlezen om te kijken of er bv genoeg benzinedruk is?



Alvast bedankt!
 
ok, dan wordt dat lastig checken.. :P Ik heb nog geen foutcodes kunnen uitlezen laatst, zal het zaterdag nog eens proberen, kijken of er wat nieuw bij is gekomen
 
temp.sensor niet defect?



Als ie een draadbreuk heeft zal ie een fout aangeven, maar het wil wel gebeuren dat ie de verkeerde waarde aan geeft. Dit kan in de sensor zitten of in de bedrading.
 
de temperatuur sensor heeft een weerstand waarde, maar die is afhankelijk van de temperatuur.

Ik heb verder geen gegevens van de sensor van opel
 
De Astra start ondertussen al wel weer normaal, maar best vaak stottert en hapert hij, vooral in de 3e en 4e versnelling met optrekken.

Heb al veel rondgezocht, via een Duits forum zag ik ook dat de thermostaat invloed heeft, ik heb er ook een waar een kabel aanzit, dus die doet wel wat.. Wat ik ook veelal lees is bobinebrug en/of bougies..



Wat kan ik het best het eerst doen? Onderdelen kan ik niet wisselen bij een vergelijkbare auto..
 
Zo; ff stof afblazen ;)



Ondertussen al wel wat vervangen (bougies, bobinebrug, thermostaat) en het ging een hele tijd goed. Echter wordt het starten weer slechter... Gasklephuis ook schoongemaakt trouwens. Hoeveel toeren moet de motor ongeveer maken bij het aanslaan? Hij start nu onder de 1000rpm, wanneer ik een klein beetje gas geef zodat hij bij de 1150/1200rpm uitkomt start hij prima..



Geen foutcodes, niet via opcom en ook niet via het rem+gaspedaal en dan op contact trucje..
 
Terug
Naar boven