[quote quote=18371700]
PetervdN wrote:
Hi Marcel, jouw verhaal komt me bekend voor. Zowel de firmware als de navigatie-software op 1 USB-stick zetten en updaten werkt niet. Alleen de firmware update wordt herlend en deze update is bij mij gelukt (duurt ca 30 minuten, stilstaande auto, motor aan laten). Dus heb ik van dezelfde stick de firmware software eraf gehaald en weer dezelfde USB-stick gebruikt (TIP: tussen de voorstoelen aan de achterkant zit bij de Ultimate ook een USB-ingang, die heb ik gebruikt en dat werkt ook). De navigatie software wordt dan wel herkend, maar wel enkele malen de USB-stick eruit en erin gedaan. De navigatie software werd gestart maar halverwege kreeg ik de melding dat de update werd gestopt omdat de navigatie nog actief was (dat was niet , dus waarom deze melding kwam is me nog steeds een raadsel). De volgende dag de auto gestart en naar mijn werk gereden. De USB-stick werd weer herkend en de navigatie software werd ge-update. Na ca 50 minuten was deze klaar, kon ik de navigatie weer gebruiken en had de laatste versie er op staan. Trial and error en vooral doorgaan.
Groeten, Peter
Hi Peter, Ik had het al op 2 verschillende stickjes gezet. En bij de firmware klaagde ie ook al één keer en lukte het de 2e keer wel. Met de kaarten heb ik het nog niet voor elkaar. Inmiddels die stick er al zo’n 5 keer ingestopt met steeds hetzelfde resultaat. Vrij snel die foutmelding. Ik zal de achterste USB ook eens proberen. Grappig, want volgens de boekjes zou je per se de USB voorin moeten gebruiken…. Overigens is dit hoe de software op mn stick staat. Ziet iemand iets raars?

[/quote]
Je moet even cleanmydrive draaien en dan de usb stick cleanen. Die haalt de _DS bestanden eraf die je in Finder niet kan zien. Daar gaat je auto de mist op in
[quote quote=18371642]
Airwave wrote:
29 januari gaat ie naar de dealer, kunnen ze meteen de bestuurdersdeur voor de 3e keer weer goed ophangen…
Zit jij toevallig ook bij de dealer in Amersfoort? Zij hebben daar ook mijn deur 3x “bijgesteld”. Stelletje amateurs. Veel meer dan een flinke ruk geven er niet aan volgens mij. <p style=”text-align: left;”>Auto ging 3 maanden geleden 1x naar het schadebedrijf waar ze het ook even voor mij gedaan hebben, tot nu toe perfect!</p> Dealer in Amersfoort laat ik mede daarom maar links liggen in het vervolg.[/quote]
Dealer in Huizen in mijn geval. Hopelijk hierna klaar, alhoewel ik er weinig vertrouwen in heb