Winterstand

onmiddellijk na het stilleggen van de motor en het uittrekken van de sleutel, de hendel van de ruitenwissers naar beneden duwen
 
Neen je moet de ruitenwissers op de manuele stand zetten (stand 2) en dan de sleutel op het gewenste moment uit het contact. Althans bij mijn Astra J ST
 
Als je niet wil dat de wissers vastvriezen op de voorruit is het beter om een kurk onder de wisserarm zetten of een stukje geplastificeerd karton (oud melkpak oid) tussen wisserblad en ruit zodat de rubbers vrij liggen van de voorruit. Werkt bij mij iig prima.



Als je de ruitenwissers in verticale stand zet en je 's ochtends het contact omdraait, willen deze meteen terug in de beginstand komen. Als je wissers alsnog zitten vastgevroren (met aanvriezende mist heel goed mogelijk) brand alsnog je motor door. Niet doen dus.
 
Terug
Naar boven