vectra stottert en verliest vermogen

Goededag dames/heren,



ik heb een opel vectra B caravan uit 2000 met een 1.6 16V.

waarschijnlijk een x16xel.



sinds kort stottert de motor tijdens het stadsrijden en het vermogen lijkt wel afgenomen.

als de wagen een tijdje stationair heeft gelopen, komt er flink wat rook uit de uitlaat, lichtblauwe voornamelijk.



bij de controle van de bougies bleek er 1 helemaal kapot en bleek daar ook alles vol met olie te zitten.deze bougie vervangen en de auto liep weer op 4 cilinders. maar de klachten bleven (in mindere mate) aan. Na vervanging ging pas het lampje van MM branden.



Stationair loopt ie heel netjes 900 toeren zonder al te veel te schommelenin toeren, maar als je normaal in de stad rijd dan klinkt ie als een WRC maar komt ie niet vooruit.



Ik heb de EGR klep met een dicht plaatje volledig afgesloten, maar dat maakt ook weinig verschil op het rijden.

Ook heb ik alle slangetjes nagelopen op scheurtjes en poreusheid maar niks kunnen vinden.

wel trof ik allerlei zwarte korreltjes aan in een slangetje wat volgens mij de naar MAP sensor loopt en deze sensor, met dat slangetje en nog een andere slangetje en een stekker zaten ook deze korrels in..dit schoongemaakt maar zonder resultaat



Ik heb de auto proberen uit lezen met de paperclip en krijg dan 0105 en 0351 met alleen het kontakt aan, met lopende motor lijkt hij aan 1 stuk door te knipperen..



De wagen verbruikt ook veel olie en lijkt ook meer benzine te verbruiken.



heeft er iemand suggesties of een soortgelijk probleem gehad en een idee waar ik het zou kunnen zoeken?



bvd,



grt smittie
 
lijkt op een probleem dat ik gehad heb, behalve de rook..

naast het hoge verbruik ook een zeer warme motor, of stottert deze bij warm en koude motor?



mijn probleem was: hoger & lager toerental, geen vermogen wanneer nodig en inhouden

(inkakken) vooral snelweg en optrekken.







mijn oplossing: toch maar bougiekabels allemaal vervangen en bougie's, benzine toevoer nagekeken

(dat had ie van mij ook te weinig, altijd leuk ongedierte; ratten muizen en marters) nu weet ik waarom hij "zoop" :D

na vervanging alles werkt als een zonnetje lijkt wel een 2e jeugd van t beestje :D



Ps: mijn slangetjes zaten daar ook helemaal vol mee met die zwarte bende .. komt van de slang waarschijnlijk .. ik heb ze preventief allemaal vervangen.
 
ik denk de klepseals en de temperatuursensor

dit hebben we al eens eerder op dit forum gehad van het olie lek/verbruik en de blauwe rook na een tijdje stationair draaien ( viewtopic.php?f=84&t=179609&hilit=zafira+olie)



en de temperatuursensor i.v.m. stotteren (viewtopic.php?f=9&t=190572&hilit=stotteren)
 
@total-recall:

op de snelweg rijd hij prima, soepel zonder problemen.. hoe harder je rijd hoe beter hij loopt..

het is vooral in de stad met optrekken en als je dan doorschakelt dan komt ie niet vooruit..



ik ga morgen nog eens de paperclip methode proberen met lopende motor anders breng ik m weg om uit te lezen dan kan ik miss wat gerichter op zoek want vanalles lukraak vervangen lijkt me ook de bedoeling niet.. ook ga ik morgen het hele gasklephuis schoonmaken en kijken wat ik tegenkom



ik heb de egr klep volledig afgesloten met een plaatje, is dit de bedoeling op moet er 1 gat inzitten waar dit pinnentje zit?



grt
 
in je EGR klep zit een schroefsoort met een veer tenzij het bij jouw anders is.. ( mijn EGR soort heb ik nu voor me) en daarnaast zit een poort waar gas in of uit gaat.. alle 2 moeten ze dicht zijn anders heeft de dichte pakking geen nut...



en de topics hier boven waar naar ik je verwezen heb was meer op wat ik op kon maken met de probleem symptomen die je aangaf...
 
heb je je gasklep huis al schoongemaakt?

Als je de originele opel blindflens voor je egr gebruikt het moet dat goed gaan.



Mijn 1.6 deed hetzelfde net of ie op 3 cilinders liep en ook bougies en kabels vervangen, hielp alleen niet was een heel vuil gasklephuis.

En omdat ze in garages ze op een minimum aan brandstof hebben staan, was me brandstoffilter ook dicht.



Olieverbruik had ik hier ook, is weg gegaan door hem een keer te flushen en nu alleen nog maar op full syn olie 5w40 te laten draaien, van 0.5 liter op de 1000 km nu 0.5 liter op de 2500 km
 
vandaag gasklephuis helemaal schoongemaakt en alle aangekoekte olieresten eruit gepeutert.. het gaatje van de ontluchting zat helemaal verstopt en deze hebben we van 1,5 naar 2 mm opgeboord om m open te krijgen.



nog een andere sensor, geen idee welke, schoongemaakt en daar zaten allemaal korrels kool in..aan deze sensor zat een stekker,een vacuumslang en nog een slangetje wat naar een pot aan de binnenkant van het spatboord aan de bijrijderskant loopt.. dit laatse slangetje plus de sensor zaten helemaal vol met de korreltjes..



nu loopt de auto redelijk, er is mee te rijden, bij 2500 rpm schakelen maar niet vooruit te branden, weet iemand daar toevallig iets op? hij ge/ver/misbruikt nog steeds heeeeeel veeeeel olie denk dan aan zo'n 1,5L op 100!! kilometer (honderd(ik ben geen 0 vergeten) met stads rijden. er liggen geen plassen onder en ik zie tijdens het rijden ook niet echt rookpluimen of zo...



ik kreeg bij de plaatselijke sloop te horen dat ik een vectra b heb maar dat het blok wat er in ligt een astra G blok is..hoe het erin komt en of t zo van de fabriek komt weet ik niet,weet iemand of dat mogelijk is en hoe er achter kan komen wat voor blok ik nu precies heb?



@remutr: ik heb zelf een plaatje gemaakt van staal in de vorm van de pakking maar deze is helemaal dicht omdat volgens mij mijn egr naar binnen trekt en niet naar buiten komt
 
motoren zijn in diverse series/generaties auto modellen gegaan.. dus een 1.6 16v van een corsa b GSI kan in een astra zitten met andere aanbouw delen... maar het "hart" van de motor is het zelfde...



als je auto een hoog olie verbruik heeft... rookt deze ook als je stationair draait?? anders zou je toch eens naar je cilinderkop moeten kijken



en voor het stotteren kijk eens of je bobine kapot is of je bougiekabels..
 
@Bart gsi:

hij rookt niet overmatig bij stationair lopen of tijdens het rijden, hij loopt stationair dan ook heel netjes 900 rpm constant..



hoe kan ik de bobine testen of deze goed werkt? bij mijn blok zit de bobine bovenop de bougies
 
@smittie84 wrote:@Bart gsi:

hij rookt niet overmatig bij stationair lopen of tijdens het rijden, hij loopt stationair dan ook heel netjes 900 rpm constant..



hoe kan ik de bobine testen of deze goed werkt? bij mijn blok zit de bobine bovenop de bougies



hmm geen idee.. multimeter zal niet gaan.. die kookt hij meteen door... misschien dat een ander op het forum daar antwoord op kan geven.. maar ik dacht dat de X16XEL de bobine unit aan de bakzijde naast de cilinderkop hing met 4 kabels naar de bougies... ik kan er naast zitten...
 
@Stefan662 wrote:Kleppendeksel pakking lek ?

Wanneer dat gebeurt, loopt er olie bij de bougies.

Bougies drijven dan in de olie.

Kleppendeksel pakking vervangen....



maarja wat verklaard dan het hoge olie verbruik?? kleppendeksel pakking alleen zal het niet zijn denk ik zo... :hmmz :hmmz
 
Zoveel Olie op de 100 km moet je kunnen zien, is hij bij de start ipv blauw niet grijs qua rookkleur? Dat heeft de Oemga hier ook met een 2.6 met lekkende klepseals.



Wat ik bij jouw lees zit alles onder de olie en korrels, die korrels vind ik het meest vreemde. Wat je nog kan doen nu alles schoon is, je olie met filter eruit laten lopen, nieuwe erin en flushen, al het vuil komt dan los en tap je weer af, daarna opnieuw vullen en een vers olie filter erin en kijken wat je olieverbruik dan word.



Als hij bij 2500 toeren stottert kan zijn, geen goede verbranding, geen goede vonk, als je gasklephuis weer schoon is valt die af als boosdoener. Zijn je bougies nog wel schoon?

Ik zou de bougiekabels ook wisselen, is je vonk weer 100%.



En je x1.6xel is door die L een Vectra motor, XE was de corsa motor, in de astra zijn ze naar mijn weten beide gebruikt.
 
Die korrels had ik ook in al mn vacuum slangen, sinds alle slangen te hebben vernieuwd nog niet terug gezien, lijkt me een beetje op achterstallig onderhoud?

In elk geval de bobine van een X16Xel is idd een 4-kant blokje naast de motor (rechts als je voor de geopende motorkap staat).

Een lange bobine zal misschien passen ?? geen idee, nooit gezien nog op een X16Xel Vectra, al word het wel aangeboden op fsrs shop Voor een X16Xel.

Zover ik ook weet is de X16Xel idd ook door Astra gebruikt de XE versie geen idee.



Heb je ook gekeken of je Olie-druk-sensor niet lek is?

Deze heeft een garage bij mij ook vervangen omdat hij ook olie zoop als wij koffie, thee of water :P

Bij het uittrekken van de stekker op die sensor, kwam de olie al naar buiten, sinds er een nieuwe op zit ben ik wat goedkoper uit met olie.

Maar nooit een storings lampje gehad :hmmz
 
heb die topic gelezen maar de Topic starter had een weigerende MAP-sensor

heeft ook haperingen en stotteringen met zijn of haar auto

na vervangen MAP-sensor was het probleem opgelost .. ik heb nergens gelezen dat hij of zij last had van lekkende of zwetende kleppendeksel of rokende auto of vervangen heeft :hmmz



maar het is te proberen waard om daar op te controleren
 
bedankt voor de reacties allemaal,

ik zal proberen binnenkort een foto te plaatsen dan kunnen jullie mij miss meer over het motortje vertellen, wat voor iets het is want ik heb geen idee



na alles schoongemaakt te hebben, rookt hij wel behoorlijk met een koude motor en gaande weg neemt dat af, tenminste het dusdanig roken dat je het in de spiegels ziet. het verbruik van olie is nog steeds oververminderd.



ik zit te denken om de kleppenseals te vervangen, miss dat bij stilstaan olie in de cilinders loopt en als hij stil gestaan heeft staat er natuurlijk wel wat olie in en die verbrand wat de blauwe rook veroorzaakt en dat ie tijdens het rijden ook lekt maar dat dat minder is omdat elke druppels dan direct verband word geeft dat minder rook..



zou kunnen toch? wat zou een setje kleppenseals, pakking en bouten ongeveer kosten? ik heb gelezen dat je de seals ook kan vervangen zonder de kop eraf te halen?
 
Kleppenseals van M-tech zijn 200 euro en zijn OEM vervangers , kleppendekselpakking zal denk ik 10 a15 euro zijn voor een 16 kleppertje..en bouten geen idee.. Is net wat je zelf wil...
 
Ik ga vanavond beginnen met de seals denk ik, eerst even zuigerveren compressie meten..

als dat allemaal goed is kan ik dan de seals vervangen zonder de kop eraf te halen?

weet iemand hoe je daarbij komt of heeft er iemand een plaatje van hoe zo'n blokje in mekaar zit? ik heb al heel internet afgezocht maar nergens een plaatje of werkplaatsboek kunnen vinden voor mn x16xel blokje, hoewel ik laatst te horen kreeg dat er een astra G moter inlag maar dat maakt onder de kleppendeksel geen verschil toch? ben benieuwd hoe het zit bij de nokkenassen..



ik hoor het graag van jullie as jullie het weten of een tekening/plaatje hebben
 
kop kan blijven zitten maar let wel op dat de klep niet de cilinder invalt.. ander moet je deze alsnog eraf halen

het rood omcirkelde deeltje is je seal die je vervangt.. ( NR. 28)

 
Terug
Naar boven