Je gebruikt een verouderde webbrowser. Het kan mogelijk deze of andere websites niet correct weergeven. Het is raadzaam om je webbrowser te upgraden of een alternatieve webbrowser te gebruiken.
Met de nieuwe regels ivm wegenbelasting heb ik de 2.3D gedemonteerd.
en vervangen voor een c20xe. De motor licht er in en moet nu nog worden aangesloten.
De bedoeling is dat de motor gaat lopen op een DTA motorbesturing. na dat de auto door de rdw op kenteken is gezet komen er nog wat leuke speeltjes bij maar daar later meer over.
Ik vind deze voor rekord E niet direct terug in de catalogus, zou je het typenummer van spax kunnen doorgeven, denk dat ik ook deze ga steken onder mijn rekord
De plannen zijn allemaal wat verandert, de rekord ex 2.3 d nu 16 v project raakt zijn motor weer kwijt.
De 16v motor met 18s bak gaat eerst het magazijn weer in. De rekord word weer diesel en zal geheel in originele staat terug worden gebracht. De bedoeling is dat dit klaar is in 2018(dan is ie 40 jaar). De daily manta is voorzien van een 2.0 e en zal dit voorjaar weer klaar gemaakt worden voor de apk. Deze zal ook voorzien worden van een rolkooi. Het word een hobby auto.
De tijdelijke daily ascona b is verruilt met wat anders leuks
Deze is eerst aan de kant gezet totdat ik weet wat ik er mee wil.
Ook komt er een nieuwe daily rekord. Deze is al in bezit en zal eind december klaar worden gemaakt