Startmotor en/of startmotorrelais kapot van Kadett E

KadAstra-EF

Forumbewoner
Dag medeforummers,



Mijn startmotor heeft het begeven.

Tenminste, hij doet "klik" en meer niet.

Ik heb GEEN stroomproblemen !



Nou lees ik in oa de vraagbaak dat er ook ergens een startmotorrelais moet zijn ??

Zo ja, waar zit die ?



Of is het gewoon de startmotor die kapot is ?

Zelf denk ik dat het de startmotor het is maar voordat ik (onnodige) kosten ga maken wil ik eerst die relais uitsluiten.



De zoekfunctie alhier heb ik ook geraadpleegd maar niet met het gewenste resultaat.......



Het gaat om een Opel Kadett E Life C1.6NZ uit 1990.

Hoop dat jullie mij even op weg willen helpen.



Groet, Rik
 
Als je niet in staat bent om door te kunnen meten,dan zou je de startmotor ook even een tik kunnen geven.Als de auto start dan is het je startmotor.

gr Marcel
 
Er staat gewoon 12 V op de kabel dus de startmotor krijgt gewoon stroom.

Heb vanmorgen de startmotor vervangen maar hij blijft "klik" zeggen als je starten wilt.

Wat zie ik over het hoofd ???



Groet, Rik
 
[rquote=1900297&tid=145220&author=louwe 16 klepper]andere startmotor ook defect???



of je krijgt te weing spanning op je startmotor



de stroom kan wel 12 v zijn

maar krijgt die z,n ampere,s ook



slechte massa kan dit probleem

ook veroorzaken

;)



de massa strip zit meestal tussen de motor/bak

en het chasis



kun je vlot testen

door even een startkabel vanaf de min van de accu

naar de motor te leggen in de buurt van de startmotor

kan gewoon ergens op een metalen deel;)







[/rquote]



Massa gecontroleerd en die waren schoon.

Dit heb ik gedaan VOOR ik de startmotor vervangen heb !



Toen opnieuw geprobeerd met de nieuwe startmotor te starten en na ongeveer 6 keer startte hij gewoon.

Toeval of niet.



Wel start hij met een bijgeluid, alsof er ruimte op het asje zit als de startmotor de motor op gang heeft gebracht.

Maar goed, ik zal dat eerst oogluikend toestaan.

Startmotor vanmorgen bij de sloop gehaald.

Ik heb nog een oude accu. Die verbonden met de oude startmotor maar die doet helemaal niets. Die is dus ECHT kapot.



Groet, Rik
 
Ding heeft drie draden, massa, dikke+ en dunne+.



Als je bang bent voor stroom tekort zet je een multimeter op "dc volts" stand op de dikke + en massa en als de 12V inzakt met starten is er een stroom tekort hetzij door vervuilde contacten op de accu/bedrading of een rotte accu.



De dunne + wordt met je contactslot geschakeld en als die aanwezig is klikt het start relais en hoort hij rond te gaan draaien. als dit 'moeizaam' gaat heb je het bekende probleem van rotte relais contacten, dit is dan met de bekende klap van de steel van de bezem (als met een biljart que) vaak te verhelpen (tijdelijk)



Dan dat geluid alsof er speling op zit...



Op het uiteinde van de as in de startmotor zit een soort wokkel vormig tandwiel. Als de motor gaat draaien komt door een mechanisme in de startmotor de as naar buiten en haakt het tandwieltje in op de vertanding van het vliegwiel. Dit in en uit gaan van het asje gaat wel eens stroef en dan krijg je al gauw dat soort effecten. Remedie is om dit goed te smeren, maar pas op dat het smeermiddel niet kan gaan druipen op de koppeling!!
 
[rquote=1900353&tid=145220&author=Vinci]Ding heeft drie draden, massa, dikke+ en dunne+.



Als je bang bent voor stroom tekort zet je een multimeter op "dc volts" stand op de dikke + en massa en als de 12V inzakt met starten is er een stroom tekort hetzij door vervuilde contacten op de accu/bedrading of een rotte accu.



De dunne + wordt met je contactslot geschakeld en als die aanwezig is klikt het start relais en hoort hij rond te gaan draaien. als dit 'moeizaam' gaat heb je het bekende probleem van rotte relais contacten, dit is dan met de bekende klap van de steel van de bezem (als met een biljart que) vaak te verhelpen (tijdelijk)



Dan dat geluid alsof er speling op zit...



Op het uiteinde van de as in de startmotor zit een soort wokkel vormig tandwiel. Als de motor gaat draaien komt door een mechanisme in de startmotor de as naar buiten en haakt het tandwieltje in op de vertanding van het vliegwiel. Dit in en uit gaan van het asje gaat wel eens stroef en dan krijg je al gauw dat soort effecten. Remedie is om dit goed te smeren, maar pas op dat het smeermiddel niet kan gaan druipen op de koppeling!![/rquote]



Hey Vinci,



De startmotor heeft nu geen bijgeluiden meer.

Ik heb de hele week de Kadett gebruikt en functioneert helemaal naar behoren !!



Groet, Rik
 
Terug
Naar boven