Remkracht

Hallo,

Vraagje inmiddels de eerste 10.000km erop zitten op GLX 130pk Innovation benzine.

Beetje pech gehad als remcylinder vervangen en brandstof pomp en bumper sensoren treden laat in met geluid signalen.

Wat ik wel erg jammer vind is dat binnen de bebouwde kom de remmen zo snel fors remmen. Is dat normaal, hebben anderen dat ook?

Als je van de oprit af gaat en maar iets te hard op het pendaal drukt sta je erg snel stil met bij behorende schok. Ook de eletronisch handrem overigens.

Wellicht is dit normaal bij elektrische aangestuurde remmen.

Groet, Johan

 
 
Wees blij dat hij zo goed remt!

idd best wel gevoelig, maar dat is een kwestie van wennen.

ik ben er inmiddels zo aan gewend dat ik in mijn andere auto altijd even moet opletten dat ik het pedaal wat steviger moet intrappen.

geeft maar weer aan dat je bewust moet zijn wat je doet!
 
Dan ben ik niet de enige. Hij remt erg straf vind ik, eigenlijk iets te gek bij lage snelheden. En als hij het niet doet hebben we ook al ervaring mee (vacuum pomp defect), dan rem je zonder de bekrachtiger en sta je op de ANWB te wachten ivm noodalarm.
 
Ja hij remt echt heel staf , maar je raakt er snel aan gewend.

Alleen bij een automatische noodstop (Als je die optie hebt) heb je het zelf niet meer in hand. Eerst een autootje in beeld dat je te dicht op je voorganger zit dan een piep signaal dat je moet remmen en daarna staat er in het scherm dat je moet remmen.

Als je dan nog niet remt gaat hij automatisch vol in de ankers , prachtig systeem als je even niet op let :yahoo:
 
Automatsiche rem gelukkig nog niet mee gemaakt. Ook autostarten en achteruit rijden blijft wordt rem niet snel ntkoppeld. Van de dealer mag ik doorrijden, moet dan gas bij geven om hem automatisch van de rem te krijgen. Voelt niet fijn. Mijn GLX is overigens van periode zomer 2019, nog net in Frankrijk gebouwd.
 
Hallo Hans, gewoon volgens het boekje hoor. Dus met koppeling opkomen en beetje gas gaat hij er ook vanaf. Maar de dealer vertelde al dat het een bekend probleem is. Maar ik klaag niet hoor, ben benieuwd of anderen het ook hebben. Bij uitzetten werkt het systeem goed, bij achteruit wegrijden niet altijd.

Wegrijfunctie
Auto's met handgeschakelde versnellingsbak: Door het koppelingspedaal in te trappen en iets te laten opkomen en het gaspedaal iets in te trappen zet u de elektrische handrem automatisch los. Dit is niet mogelijk als u tegelijkertijd aan schakelaar (p) trekt.

https%3A%2F%2Fwww.opel.nl%2Fcontent%2Fdam%2Fopel%2Fnetherlands%2Fbrochures%2Fmanuals%2Fgrandland_x%2FGrandland_X_MY18_MANUAL_NLNL.pdf

 
 
Terug
Naar boven