opel c kadett tips verlagen

Hallo,

Ik kom binnenkort in bezit van een opel c kadett 1.2s sedan. Ik wil deze graag verlagen en kom er niet helemaal uit. aangezien de kadett nog niet in de beste staat verkeerd maar zeker potentie heeft, geef ik alvast wat info wat ik er mee wil doen.

de auto heeft (wonderbaarlijk genoeg) geen roest. de lak is overal wel aangepakt en er zijn plekken behandeld in het verleden. dorpels, veerschotels, onderzijde zijn kei hard. er zitten nu nog stalen velgen onder en is compleet origineel kwa ophanging.
alle rubbers in de ophanging verkeren in goeie staat en zijn al eens vervangen. schokdempers daar in tegen zijn kats verrot. nu wil ik de auto 40mm verlagen, ooit andere velgen er onder (dacht aan opel sr velgen of ats), nieuwe bandjes, nieuwe schokdempers voor/achter en fussee/stuur kogels vervangen.

kogels zijn een kwestie van vervangen, waar ik tegen aan loop is dat ik niet precies weet welke veren en schokdempers ik moet bestellen. lees overal wat anders en heb niet even een paar honderd euro liggen voor koni's. was het maar zon feest. ik zie door de bomen het bos niet meer. voor veren dacht ik aan mts technik, heb al eens in een auto gereden met veren van mts en dat beviel goed. maar de dempers twijfel ik over. Ik hoef geen buikschuiver maar gewoon stugger, betere wegligging en stukje lager. ik ga er dagelijks in rijden dus mag wel nog iets van demping in zitten, hoeft niet gelijk super stug en duur spul op.

het plan is om eerst op de stalen 13 inch wielen te blijven rijden, daar goedkoop nieuw rubber op te doen en daarna sparen voor een mooi 13 inch breder setje lichtmetaal met goed rubber om de wielkasten mooi op te vullen in combi met het verlagen.

Ik las dat je met standaard dempers 40mm verlaagd kan rijden maar kortere dempers wel beter zijn. zou ik gewoon standaard gasdruk dubbele koker dempers halen van een prima merk voor dagelijks gebruik? of weten jullie budget vriendelijke kortere sportdempers. zo ja waar/welke moet ik zoeken. Ik hoop dat jullie mij kunnen helpen met een tussenweg. alle tips zijn welkom

hier onder een foto hoe die er nu bij staat en een foto bewerkt met AI hoe ik de auto graag zou willen hebben in de toekomst.

mvg, Gijs
c87a0d3c-1bae-4c65-80be-ce7464f6c79f.webp
IMG_6632.webp
 
Ik zou je onderstel (veren en dempers) gelijk goed doen, anders heb je over een jaar (of 2) weer kosten eraan.
Dat heb ik namelijk zelf gedaan bij mijn Astra, eerst goedkoop erop en na 4 jaar toch maar alles omgebouwd naar Bilstein met Eibach. En dat rijdt toch heel veel beter (minder stug en betere wegligging).

Je zou via Facebook is Hans Bloemers kunnen benaderen.

Die heeft vaak Kadett C spullen te koop en heeft heel veel verstand van dempers en veren, mogelijk heeft die nog wat liggen.

Ik zelf heb voor mijn auto's hier al vaker gekocht:
Mogelijk zijn de dempers hier iets goedkoper:
 
@gissa06 Ik zou zelf NOOIT zomaar van iemand gebruikte dempers kopen. Je weet domweg niet wat ze geleden hebben. Dempers houden samen met banden, remmen en het stuur op de straat!!! Versleten spul kan je simpelweg jouw leven (of dat van een ander) kosten. Simpel gezegd: koop goed spul of doe het niet. Een veren-/demperset van Leidinger tuning is denk ik een goede keuze. Leidinger is een vertrouwd tuningsadres voor oa Opel en zij bieden op Ebay ook een speciale verenset aan voor de Kadett 1.2 voor € 200,-. Of een combi met gele Koni's voor €795-. Dat is de normale prijs voor zo'n set, maar dan kun je verwachten dat je een goed passende set krijgt voor deze verlaging. Zoek op Ebay.DE met in de zoekbalk "feder kadett c 40mm leidinger" of vervang feder door "Sportfahrwerk" LET OP: wel op Ebay.de , dus niet gewoon naar ebay gaan maar naar direct naar de duitse site. dan zie je ze verschijnen. Ze bieden als alternatief voor Koni's oook verstalbare Spax dempers aan, maar daar kan ik qua inbouwlengte en verlaging bij hun weinig over vinden. Dus of dezer geschikt zijn voor -40mm.....? Geen idee.

Een prima alternatief wat betreft veren is een set van TA Technix. Ook verkrijgbaar via Ebay.de, maar ook direct.https://www.tatechnix.de/tatechnix/gx/ta-technix-produkte/suspension-technology/-138465/-138668/kadett-165403/c-140523/ta-technix-springs-suitable-for-opel-kadett-c-coupe-40-40mm.html
Grappige hieraan is, dat de verenset een Nederlands product is, namelijk veren van Merwede Springs uit De Meern (zie documents bij dit product, op hun site). Merwede leverde ook veren voor de rallysport en dan zijn dus geen pannenkoeken op dat gebied. LET OP: ze hebben ook -60mm en een complete set met dempers, maar da's ook -60mm. Zelf rijd ik al jáááren naar volle tevredenheid met deze veren onder mijn 1200. Verlaging is bij mijn Sedan 4-drs rond 35 mm, maar dat staat 'm goed en de wegligging is (bij mij i.c.m. gele Koni's, niet stramhard afgesteld) zeer goed. Maar nogmaals; de dempers maken het verschil. Maar voor 'daily use'zou ik wellicht ook niet voor gele Koni's gaan. Het probleen van die rode Koni's is: mooi spul, maar de achterdempers zijn volgens mij niet meer leverbaar. En als ze ook voor Manta Ascona zijn, zijn ze voor een verlaagde Kadett C domweg te lang. Niet doen dus.

Ik hoop dat je hiermee voldoende info hebt om een goede keuze te maken.
 
@RodeSedan ik heb net een set TA technix kunnen krijgen nieuw in doos -60 mm. Ik doe eerst deze set er onder en kijk later voor een beter alternatief. Kan -60 mm verlaging met originele 13 inch wielen en 155 bandjes zonder dat het aanloopt? Is even tijdelijk tot ik andere velgen heb.

super bedankt voor de informatie!!
 
Terug
Naar boven