Op hol geslagen diesel stoppen

Dat heb ik dus ook ooit gehad bij de opel-dealer, die bekeken het oliepeil en hij stond op half, ze wilde er meteen een liter olie bij doen, ik had het toen snel tegengehouden omdat ik dat dus wist van die peilstok en inderdaad bij nog een keer peilen zat hij gewoon netjes vol. Bij de 1.9cdti kan je beter afgaan op de oliepeilsensor (het gele lampje dus, niet het oliedruk lampje), die gaat vrij snel aan als het oliepeil iets zakt.
 
Hoeveel moet er nou in dit blok. 3,5L, 3,8L of 4,3 ? Ik heb de olie verwisseld alleen kan niet uitmaken of de olie nu wel op peil is of niet. Motortempratuur komt nu ook niet verder dan 85 graden, normaal dus 90 á 95 graden :hmmz
 
Er is één manier om de olie goed te peilen en dat is de peilstok er dwars inzetten (in verticale richting zeg maar, ander zit één kant tegen de voorkant van de motor), de motor warm rijden, 5 minuten wachten en dan 1x peilen, dan lijkt het te kloppen. Bij mij komt de motor nooit boven de 90 graden altijd tussen de 83 en 87 graden.



Kwam dit tegen op een forum:

Owners handbook & Haynes both say 4.3 litres with filter change
 
Hmm dan zal het kloppen, heb er 4.5L ingegooid. Ga het maar eens op deze manier pijlen. Sommige sites zeggen 3.5l, 3.8l. Dan zal dat dus zonder filter wisseling zijn :hmmz
 
Terug
Naar boven