@ Maurice89: De Zwakke punten van de V6 motoren zijn wel redelijk bekend hier, maar zal ze even kort opsommen:
- Olielekkage Krukaskeerringen
- Olielekkage Kleppendeksel
- Verstoppen vacuum carterventilatie
-- Draai de oliedop (in dit geval even de plaat van de inlaathelfte losnemen, en heel het pijpje eraf draaien). om in de cilinderkop te kijken) eraf en kijk hoe het eruit ziet.
- Is het mooi grijs of licht geel, is ie goed tot zeer goed onderhouden en heeft deze niet veel korte stukjes gereden
- is het donkergeel tot bruin, maar wel het metaal nog zichtbaar, zal de auto wat meer korte stukken gereden hebben / en/of wat karger onderhoud gehad hebben.
- is het zwart, aangeslagen moet prut oliekoek resten, dan zou ik toch 2x nadenken, ik weet niet in hoeverre je zin hebt een Carterpan te verwijderen om de boel schoon te maken daar.
Verder de gebruikelijke Vectra-C punten uiteraard:
dat zijn onder andere:
- Brekende Veren
- Krakende Stabirubbers
- Hier en daar een Stuurmodule die de hoop opgeeft.
- etc etc.
Willem