Stukje uit autokampioen.
Nieuw Voertuigreglement van kracht
De zogeheten nieuwe ‘Regeling Voertuigen’ vervangt het oude Voertuigreglement en is per 1 mei ingegaan. Het nieuwe reglement heeft met name consequenties voor de APK en de invoer en individuele keuringen van voertuigen.
De nieuwe regeling is ingevoerd met het doel om de nationale regelgeving eenvoudiger en moderner te maken. Daarnaast voldoet de nieuwe ‘Regeling Voertuigen’ nu aan de eisen van de Europese wetgeving.
Het veranderen van het reglement heeft het meeste betrekking op de APK. Zo dient de bandenspanning juist te zijn, moeten de bandenmaten op dezelfde as gelijk zijn en eist de nieuwe regeling dat de banden in de juiste draairichting gemonteerd zijn. Verder is een thuiskomer een no go bij de keuring.
Ook de keuringseisen met betrekking tot de verlichting zijn veranderd. Niet toegestane verlichting moest voorheen nog afgekoppeld zijn, maar in de nieuwe situatie checkt de keurmeester alleen of deze niet werkt. Auto’s van na 31 december 2006 die voorzien zijn van xenonverlichting moeten een reinigingsinstallatie voor de koplampen aan boord hebben. Vuile koplampen van xenonverlichting kunnen namelijk voor verblinding van tegenliggers zorgen.
Nieuw zijn ook de zogenaamde ‘Reparatieadviespunten’. Als een af-fabriek gemonteerde airbag of gordelspanner ontbreekt, of het waarschuwingslampje van deze twee voorzieningen werkt niet, dan is dit geen afkeurpunt maar krijgt de autobezitter wel het advies om dit te laten repareren.
Verdere veranderingen zijn er op het gebied van de invoer en de individuele keuringen van een auto. Wie een auto van voor 1998 wil invoeren, krijgt het een stuk makkelijker. In plaats van extra rompslomp door meerdere keuringen, moet de auto voldoen aan permanente eisen die op het betreffende model van toepassing zijn. Hierdoor kan het individueel worden toegelaten.
Wie wijzigingen aan zijn of haar auto doet, moet vaker naar de RDW om het te laten controleren.
Ook komt er op nieuwe kentekenbewijzen een Europese codering voor het type carrosserie. Terreinvoertuigen krijgen zelfs een specifieke aanduiding.