Kap: deze bestaat uit:
-buitenlaag van pvc of stof (pvc is origineel geleverd)
-isolatie
-binnenlaag (de hemelbekleding, origineel een soort alcantara-achtige stof)
De buitenkap is zelden nog origineel, vaak vervangen door pvc en soms door stof. let op beschadigingen, gaatjes, scheurtjes en of de pvc nog soepel is (in pvc zitten weekmakers die er onder invloed van zonlicht langzamerhand uitgaan waardoor de pvc harder/brosser wordt en dus sneller scheurt.
Let bij de hemelbekleding op vlekken die kunnen duiden op (voormalige) lekkages. Verder dat deze nergens gescheurd is.
Kap moet bij de voorruit strak aansluiten op de rubber (check de staat vd rubber).
Kapframe: let op roestvorming (als gevolg van lekkages) en of het frame niet krom is (kap moet soepel bewegen en strak aansluiten op ruiten)
Verder zit er vaak de kaphoes niet meer bij.
Als de kap elektrisch bediend is dan de werking checken, geen gekke geluiden, staat van pompje (deze zit achter een klein luikje ter hoogte van rechter achterlicht.)
Hier zit geen moeilijke elektronica in (in tegenstelling tot de Astra's) alleen maar een rij relais.
Ten slotte, kap is standaard geleverd met een glazen achterruit met verwarming, controleer de draden, deze zijn gevoelig voor beschadiging.