Luide radiatorvin Zafira A 2004 z18xe

Opelfan1

Komt weleens kijken
Beste forumleden,

 

Ik ben in bezit van een Opel Zafira A MAXX uit 2004 met een Z18XE motor. De motor blijft prima op temperatuur, zo rond de 90°C. Echter is de radiatorvin best luidruchtig. Ik vraag mij af of dit zo hoort of niet, heeft iemand enig idee? Mocht het niet zo horen, wat zou er aan de hand kunnen zijn?

 

Voor de Zafira had ik een Astra G uit 2001. Deze had een 1.6 motor(z16se), de radiator van deze auto hoorde je nauwelijks.

 

Ik hoor het graag!

 

Met vriendelijke groet,

Opelfan1
 
Is bij mijn Zafira 2.2i ook het geval. Is meestal het geval door versleten lagers... hij doet op zich nog zijn werk naar behoren.

Bij onze andere wagen opgelost door te vervangen. Ben zelf ook nog op zoek naar een nieuwe om dit op te lossen op de Zafira :)
 
Ah oke dat wist ik nog niet.

Ik las iets over een "versleten" weerstand? Blijkbaar zou je dat kunnen meten.

Ik ga binnenkort even kijken of ik het kan meten of het aan de weerstand ligt of niet.

Zo niet, is er een bepaalde manier om vast te stellen of de lagers versleten zijn?

Mocht dat het probleem zijn, zou je alleen de lagers kunnen vervangen? Of moet de gehele radiatorvin vervangen worden(inclusief motor etc)?

En als laatste, mochten de lagers versleten zijn, zou ik het gewoon kunnen laten bij wat het is totdat hij er helemaal mee stopt en dan pas vervangen, of kan dat schadelijk zijn, en moet het zo snel mogelijk vervangen worden?

 

Ik hoor graag jullie meningen! :yes:

 

Met vriendelijke groet,

Opelfan1
 
Beste mede Opel-liefhebbers/rijders,


Het is een tijdje geleden dat ik hiernaar heb gekeken vanwege drukte, maar vandaag heb ik weer een paar punten gecontroleerd.


Ik heb aan de radiatorvin gevoeld (motor uiteraard uit 😉) en merk eigenlijk geen speling. De vin draait naar mijn gevoel ook soepel.


Mijn Zafira heeft deze drie relais. Volgens een eerder gestelde vraag van een andere gebruiker op een ander forum worden deze relais gebruikt voor het regelen van de standen van de vin.

WhatsApp Image 2026-04-03 at 16.29.52.webp

Ik heb de twee witte relais omgewisseld, maar de vin draait nog steeds op dezelfde stand. Bij mijn Zafira treedt de vin in werking rond de 95 graden Celsius (volgens het dashboard). Tijdens mijn observatie gaat hij alleen bij 95 graden aan, en niet eerder of later in een andere stand.

Ik ben uiteraard geen expert (Hoop het binnenkort wel zijn;)), maar ik denk dat het bovengenoemde wel aangeeft dat de relais in ieder geval wel goed zijn. Ik heb de zwarte relais ook eruit gehaald, en op het dashboard kwam direct een lampje aan met een auto en een sleutel, Na het terugplaatsen is het lampje ook weer uit gegaan. Dus dan zijn alle relais wel goed (als mijn redenering klopt).

Voor zover ik weet heeft de Zafira met een Z18XE-motor slechts twee standen: hoog en laag. Klopt dit?

Wat zijn de normale temperaturen waarbij de vin aan- en uitgaat per stand?

Ter informatie: mijn Zafira heeft automatische climate control. Hoort de vin direct aan te gaan bij het inschakelen van de climate control? Zo ja, op welke stand (hoog of laag)?

Ook is er slechts 1 radiator vin aanwezig.

Wat kan ik nog meer controleren?


Ik hoor het graag!


Met vriendelijke groet,
Opelfan1
 
Terug
Naar boven