Erg vet!

Vandaag een beetje gesleuteld op m'n vrije dag. Bovenste inlaatspruitstuk eraf, alles zwart, bedekt met een vette zwarte laag smurrie. Gasklep en -huis idem dito. Schoongemaakt waar ik bijkon, maar wilde niet te 'diep' gaan, de Astra moet volgende week mee op vakantie. Alles weer gemonteerd, starten, toerental liep vanzelf op tot 3000rpm, mm-lampje ging branden en afslaan. Keer op keer. Net nog even gekeken. Had een paar van die vacuümslangetjes verkeerd ingeplugd, en eentje los laten bungelen. Hersteld en voila, lopen als een zonnetje. Na de vakantie ga ik dieper totdat de hele inlaat is gereinigd.:wub
 
Complete Gasklep demonteren en reinigen.



Gelijk EGR afdoppen (neem aan dat het een X14XE X16Xe of X16XEL motor betreft. (als deze is afgedopt wil bij gas los nog wel het MM lampje gaan branden, Dit is echter zonder betekenis).





Controleer ook gelijk de carterventilatie, deze zit vaak ook verstopt



Willem
 
Dank je Willem voor je reactie. Je hebt gelijk een vraag van me beantwoord voor ik het kon stellen. Egr-klep afdoppen was ook mijn idee, wist alleen niet of het mogelijk was. De motor is een X16XEL. Ik ga eerst een week vakantie vieren, dan een cursus voor m'n werk en dan duik ik weer in de motorruimte. Het mm-lampje gaat nu ook al vaak branden, meestal na 5 tot 10 minuten rijden. Zo ongeveer op het moment dat je vroeger de chokeknop weer terug zou duwen. Zal wel met al die vervuiling te maken hebben. Carterventilatie is zeker dat S-bochtige rubberen slangetje, ca. 12 cm., tussen inlaatspruitstuk en kleppendeksel?
 
Carterventilatie:



Dat is onder andere dat S-slangetje.

Maar ook een slang vanaf het oliecarter naar het inlaat.



Carterventilatie is eigenlijk alles wat buiten het blok om in Directe verbinding staat met de Gesmeerde ruimte van de motor



dus:



Carter

Onder het klepdeksel

Oliepomp



ed.





Meestal zit er op een motor, een Dikke Carterventilatie slang vanaf het:

- Carter naar Klepdeksel (Dikke slang)

- Van het Carter naar het inlaat (Dikke slang)

- Van het klepdeksel naar Gasklephuis of inlaat (Dun Slangetje)



Willem
 
Terug
Naar boven