Afgeknipte kabel klokje Corsa B

Zoek de kleur draad van de constante plus voor het multi-display, alles werkt alleen de klok begint bij 00.00 met het starten van de auto.



Heb heel internet afgezocht maar kon niks vinden voor mijn probleem. Heb nieuwe corsa moeten kopen 96' GSI, de vorige was helaas overleden.

Vorige eigenaar alle bedrading achter de radio losgeknipt :wtf zo te zien voor een kortsluiting, euro-stekker opnieuw ingebouwd,

dashboard verlichting werkt weer, alleen dat klokkie nog, alvast heel erg bedankt. :D
 
er moet ergens een draad zijn die het geheugen van stroom blijft voorzien.

Zelfde als de auto radio zonder een extra stroomkabeltje moet je die ook telkens opnieuw instellen.

Anders heb je idd dat alles telkens reset als je contact afzet.



Welke draad deze precies moet zijn weet ik zo niet uit m'n hoofd, ik had het ook bij de corsa.

Mijn vader heeft dit destijds opgelost met een extra kabeltje en steekzekering (rood 10).

ik zal het hem eens vragen tenzij iemand sneller is als het antwoord van mn vader :D
 
Mijn vader zei dat hij alleen de Radio had doorgelust van accu naar de radio ISO-stekker met steekzekering (rood10) ,

Ergens op internet las ik dit nog wat op jou probleem lijkt (wellicht heb je dit zelf al gelezen):



heb je een niet-opel standaard radio ingebouwd, met een vervangende ISO aansluiting?



http://www.problemcar.nl/viewtopic.php?id=191679

als je met kabels bezig gaat let dan wel op .. er kan spanning op staan en je zekering(en) om je oren vliegen als je vals contact maakt,

Haal voor zekerheid de +pool van de accu :thumb
 
http://www.problemcar.nl/viewtopic.php?id=191679



Had ik inderdaad al gelezen, probleem bij mij is dat vanalles weggeknipt is zodat ik niets kan. Tis al een wonder dat de rest nu werkt.

Zodoende zou het voor mij het makkelijkste zijn als ik wist welke kleur de draad is die voor de constante spanning moet zorgen naar het klokje toe.

Dan kan ik die er wel op solderen of knijpen.



Ben ook bezig om bij een andere corsa het te gaan meten, maar dat gaat nog niet zo vlot.
 
ik weet niet wat er allemaal weg geknipt is of gedaan.. iig heb ik een post op internet gevonden met een schema voor diverse dingen.

Is ook van een Corsa-B het is niet hetzelfde probleem als jou maar wel met bedrading schema



http://www.thecorsa.co.uk/electrical-tutorials/420-mfd-tid-gid-pinout-schematic.html" onclick="window.open(this.href);return false;



ik heb op mijn TIS programma ook even een Corsa-B opgezocht en de schema komt overeen.

Ik denk dat je 1 (RED) moet hebben die staat net als op de link hierboven beschreven als Constant live,

in de TIS staat het bij mij als Therminal 30 en zowel op t plaatje van de link als in TIS staat 1 rechtsboven.
 
Held.. je bent geniaal.

Dacht dat ik alles afgezocht had, dit moet hem worden.

Zie ook wat ik vergeten was namelijk op pinout te zoeken.

Ik laat weten of het gelukt is :thumb
 
hebben die klokjes geen geheugen



volgens het schema zou je draad 1 - rood moeten hebben voor constante spanning.. als deze wegvalt zal het geheugen van de klok.. of als deze via de ECU geschakeld is ( geen idee) wegvallen en gereset worden



of draad 8 als je je radio aangezet hebt en dat de datum verdwijnt...



ik denk dat voor heel de B corsa`s de kabelboom voor het interieur voor alle modellen b corsa het zelfde is ( op een paar uitzonderingen na zoals die import corsa b station)
 
Kan niet wachten er mee te beginnen hoop dit weekend.



Volgens mij geldt dat in de regel ook voor alle Corsa zover ik weet.



Corsa B Station !? Nooit van gehoord, opgezocht en bestaat echt, grappig.

Zal dan in het buitenland zijn want ik heb ze hier nog nooit gezien.
 
Had ff tijd en heb op de rode draad een plus aangesloten, de klok reageerde direct met de mogelijkheid de datum en tijd in te stellen.

Alles weer ingebouwd, draai de sleutel van het kontakt om.. helamaal niets meer.

Zal er nog wat dieper in moeten duiken, het begin was in ieder geval veelbelovend.



En wat een bijzondere foto met alle modellen bij elkaar, zelfs nog een Corsa met kont haha, prachtig tnx.
 
Sorry dat het ff duurde.. had wat problemen met de stekker die niet lekker zat, ander klokje erin gezet en alles werkt weer naar behoren.

Met grote dank voor de info :D
 
Terug
Naar boven