16 inch onder Corsa B

FabianGT

Post weinig
Hi,



Ik heb eens rondgekeken, staan wel aantal topics over al maar ik kan er niet echt uitkomen.

Ik wil graag een set 16 inch onder mijn B GSI gaan monteren.



Nu heb ik diverse leuke sets op het oog maar deze zijn bijna allen 7,5J ET 35 met 195/45 banden.

Nu weet ik dat 7J wel passen gaat maar is dat met 7,5J nog steeds het geval?



Wie rijd er allemaal met 16 inch rond breder dan 7J die mij hier uitsluitsel over kan geven, auto is verlaagd dmv. schroefset en wielkasten zijn volgens mij niet bewerkt.



Post anders wat foto's ook hoe het staat onder jouw wagen!

thnx



Fabian
 
Met een schroefset heb je het voordeel dat je in hoogte kunt bijstellen, indien nodig. Maar door 16 inch komt je wagen ook al hoger en als je dan nòg hoger moet leggen om aanlopen van je wielen te voorkomen, dan ziet het er niet meer zo mooi uit. Maar, da's ook een smaak natuurlijk. Zelf geef ik de voorkeur aan 14 inch. Groter moet je mijns inziens niet gaan op een Corsa B. En dat in combinatie met een schroefset: super. Maar da's persoonlijk. Zelfs voor mijn 14 inch heb ik de randen moeten uitkloppen. Ook vanwege de laagte natuurlijk.



Komt er dus op neer dat, als je de auto nog mooi laag wilt houden en toch 16 inch erop gaat knallen, je de spatbordranden moet gaan bewerken om ruimte te scheppen. 16 inch op een B is wat dat betreft al gewaagd als je het hebt over de beschikbare ruimte in je wielkast.
 
16 inch, 7,5J, 205/45/16.

Weitec GT pro schroefset die achter op zijn hoogst staat en voor op 80% hoog.



Bandenmaat moet 195/40/16 worden zodat die nog wat cm's lager kan. Is verder niets met de wielkasten gebeurd.. Ja de banden zelf rollen ze bij volle belading en een drempel wel eens lichtjes uit :jerry



Of het mooi staat? Ieder zijn mening. Afhankelijk van de velgen vind ik het mooi. Ik wou liever 15 inch maar dit paste niet ivm met me remschijven. Ik was positief verrast na de montage!



 
8jx16 met 195/40-16 en verlaagd :thumb



:kewlpics



BredePorschewielvoor2-1.jpg




dit is 7jx18 ET44 met 215/35-18 en verlaagd dit liep weer wel aan af en toe :jerry



18inch2.jpg
 
Rijdt al jaren met 16 inch onder de Corsa op ook het circuit, geen problemen mee.



Bandenmaat 195/40/16

Velgen:

7 x 16 ET 37 en 42 (2 verschillende sets).



Het schuurt alleen heel licht bij heel ver insturen tegen de schroefset aan bij de voorzijde.
 
Bedankt voor de ervaringen.

Ik heb vandaag 7,5j 16 inch ET35 met 195/45 gemonteerd.



Auto is verlaagd dmv een schroefset.

Banden lopen aan bij inveren op dit moment en aan de voorzijde heb ik 4mm spacer moeten monteren omdat het anders tegen de schroefset aanliep.



Volgende stap is auto iets hoger zetten, veerrubbers en wielkasten minimaal uitrollen met een wielkastroller.

Gaat hopelijk goedkomen, het staat iig best gaaf!



Is nu een beetje donker voor foto's dus die zal ik binnenkort even maken.
 
@FabianGT wrote:Volgende stap is auto iets hoger zetten, veerrubbers en wielkasten minimaal uitrollen met een wielkastroller.



Hou er rekening mee dat je de plastic spatbordranden eventueel ook nog moet aanpassen aan de vorm van je uitgerolde wielkasten.
 
En weer eronderuit, teveel werk om knap passend te krijgen en wil niet op Range Rover hoogte rijden.

Weer verder zoeken... :sleeping
 
@FabianGT wrote:En weer eronderuit, teveel werk om knap passend te krijgen en wil niet op Range Rover hoogte rijden.

Weer verder zoeken... :sleeping



Ik zag het al aankomen....:



@BlackDevil wrote: Maar door 16 inch komt je wagen ook al hoger en als je dan nòg hoger moet leggen om aanlopen van je wielen te voorkomen, dan ziet het er niet meer zo mooi uit.
 
tja 16 inch is vaak net te, heel soms staat het wel en past het ook net. 15 inch of 14 inch is altijd een mooie maat op een Corsa B
 
@*Jurgen* wrote:14 inch is altijd een mooie maat op een Corsa B



Zo zie ik dat ook Jurgen. Helemaal gelijk. En dan ook nog eens lekker laag. Onweerstaanbaar! :wors
 
Ik ben eigenwijs, zelfs mn vriendin zei het al... HAAL NOU 15 INCH :jerry



@Looney wrote:16 inch, 7,5J, 205/45/16.

Weitec GT pro schroefset die achter op zijn hoogst staat en voor op 80% hoog.







Welke ET waardes zijn deze wielen?

Ik heb zelf exact dezelfde maten maar met ET 35 en voor steken ze buiten de wielkasten, bij jouw Corsa vallen ze er netjes in.

gr



Fabian
 
@FabianGT wrote:En weer eronderuit, teveel werk om knap passend te krijgen en wil niet op Range Rover hoogte rijden.

Weer verder zoeken... :sleeping



Hoeveel lopen ze aan dan? Ik rij zelf ook met 16 inch en ik heb eerst de wielkasten wat naar buiten gezet zodat de wielkastrandjes nog pasten en toen ging het goed met een schroefset.
 
Als je schuin langs de wielrand aan de voorkant naar beneden kijkt steekt de rand van de velg er zo'n halve centimeter buiten.

Tevens loopt de velg bij insturen minimaal tegen de schroefset aan.

Dit is 7,5J met ET35 en 195/45.



De achterkant dat gaat net, valt binnen de kasten maar dat loopt wel aan met inveren.



Maar de voorzijde steekt gewoon uit, dat is lelijk, ik kan niet laag en als je aangehouden word en de verkeerde treft ben je nog geld kwijt ook.
 
Ook al heeft hij er zelf niets aan gedaan (of wellicht een vorige eigenaar?), maar als ik zo de Corsa van Looney bekijk, dan is er wel wat gedaan aan de voorste wielkasten. Hetgeen ook verklaart waarom de velgen bij hem wel binnen de rand vallen.
 
Voorste wielkasten is niets aan gebeurd. Ik heb wel en optie om camber in te stellen op mijn schroefset. Ik heb camber maximaal gezet zodat de bovenkant zo ver mogelijk naar binnen komt.



Ik wil juist 195/40 ipv de 205/45 die er nu onder zit zodat ik juist nog zo'n 2cm lager kan..

ET weet ik zo niet uit het hoofd. maar zijn gewoon 7J.

Staat me iets bij dat het dicht bij origineel lag, 45 of 49 zelfs. Dan moet je wel bedenken, jou velgen zijn breder en daarnaast komen ze 1,5(cm!) verder naar buiten dan bij mij.

Denk dat je met een hogere et nergens last van hebt. Of het moet aan de binnenkant aan gaan lopen. Ik heb om en nabij de cm speling tussen band en vering..
 
Wielen verkopen?! :jerry



Haha nee ik ga even verder zoeken naar orginele opel wielen of een set met de juiste maten., tot die tijd hobbel ik even verder op wat 15 inchers.



thnx
 
@FabianGT wrote:Wielen verkopen?! :jerry



Haha nee ik ga even verder zoeken naar orginele opel wielen of een set met de juiste maten., tot die tijd hobbel ik even verder op wat 15 inchers.



thnx



je kan ook gaan voor 7j voor en 8j achter met 195/40/16 :), als je foto's wil moet je het maar ff zeggen
 
Mits de juiste ET waardes natuurlijk, helaas is zo'n set van 7j & 8j redelijk zeldzaam.

Uiteraard mag je wat foto's online gooien hoor, kan ik weer mooi op verder brainstormen..
 
Terug
Naar boven