Aangemaakte reacties
-
AuteurBerichten
-
Allen bedankt voor jullie tips & tricks!
Inderdaad verder de einddemper pijp doorgeslepen en opeens “Pang”! Beetje wrikken met een schroevendraaier en voila! Eraf!
Net de nieuwe einddemper erop… en rijden maar!
Nogmaals dank!Maar waar slijp je dan? Slijp je net voor de klem of daarna? Of slijp je het geheel open in de lengte? Of moet je echt stukje voor stukje wegslijpen? In dat laatste geval kan ik er aan de bovenkant noooooit bij! Pfff…. wat een gezeur dit!
En de pijpen verhitten? Of erop slaan? Helpt dit nog?
Maar ik heb idd een snede gemaakt tot op het middendemper stuk pijp…. pellen gaat dan alleen niet…
Weet iemand van jullie waar de carterplug zit bij mijn motor? Onderop bij de carterpan… dat snap ik… maar is er nog iets waar ik deze aan kan herkennen?
Dan de vraag: Bij het vervangen van een bougie, deze insmeren met kopervet, grafietpoeder, motorolie of droog plaatsen?
Alvast dank!@ Koenelsenaar: Ik woon zelf in Eindhoven, maar ben vaak bij vrienden familie in Amsterdam. En mijn vriendin komt uit het oosten van het land :D . Kortom, de onderste helft van Nederland ben ik vaak te vinden!
@ Saluma: dank voor je aanbod! maar wellicht kom ik toch vaak dichter bij je in de buurt! Je zegt dat alles binnen een dag wel te doen moet zijn?Weet iemand in het zuiden of midden van het land nog een geinteresseerde hobbyist of mannetje die bovengenoemde zou willen/kunnen doen?
536 euro inclusief midden en einddemper.
Probleem is dat ik geen brug heb… denk dat dat wel handig is bij vervangen van de uitlaat of niet?!
Maar je schat wel in dat dit met een beetje geluk met een dag klaar kan zijn? -
AuteurBerichten