Vectra Z18XER 2009 valt uit door aanzetten ruitenwissers

Forumindex Forums Modellen Vectra, Signum Vectra Z18XER 2009 valt uit door aanzetten ruitenwissers

3 berichten aan het bekijken - 1 tot 3 (van in totaal 3)
  • Auteur
    Berichten
  • #18559730
    Robert1985
    Deelnemer
      Lid sinds:
      14 April 2021

      Goedendag, graag een beetje hulp.

      Bizar probleem, auto voor de apk gehad en daarna het probleem dat de auto uitvalt als ik de ruitenwissers aan zet.

      Garage heeft niet bijzonders gedaan of vervangen dus het zal toeval zijn.

      Maar de Vectra rijd verder prima zoals anders, geen enkel raar iets. Tot vanmorgen dat ik de ruitenwissers aan wou zetten, moment dat ik de hendel naar boven, beneden of naar achteren trek valt de motor uit. Verlichting blijft branden en de ruitenwisser maakt ook gewoon zijn slag af. Achter ruitenwisser doet het gewoon.

      Ook valt me op dat op het moment dat ik de ruitenwissers aanzet er een lampje gaat branden van de stuurbekrachtiging. Als ik de auto opnieuw start is het weer weg. Stuurbekrachtiging werkt ook gewoon prima verder.

      Als ik de ruitensproeier aanzet valt hij ook uit en doet hij 2 seconden heel moeilijk sproeien en komen de ruitenwissers moeilijk en stotterend op gang, na de 2 seconden maakt hij weer normaal zijn slag af.

       

      Ik heb de zekering en relais vervangen maar dat doet niets. Auto is uitgelezen maar laat geen code zien.

      Nu lees ik ook dat een ruitenwisser motor moeilijk kan doen maar verder werkt die helemaal prima. Dus vraag me af of ik het probleem daar moet zoeken.

      Wie kan mij helpen in welke richting ik moet zoeken of kan mij vertellen wat dit kan zijn?

      Maandag gaat hij weer terug naar de garage maar aangezien ze niets gedaan hebben verder ben ik bang dat daar weinig uitkomt.
      <p style=”text-align: center;”>Graag jullie deskundige hulp.</p>

      #18559777
      Dodo81
      Deelnemer
        Lid sinds:
        19 September 2024

        Hoi,

        Contactslot, wikkelveer/klokveer verdient ook wat aandacht met dit soort klachten. Wellicht is je contactslot ingesleten of ergens een sluiting. Geen WD40 in spuiten. Als je tijd hebt demonteren en schoonmaken.

        Succes, altijd vervelend dit soort dingen.

        Dominique

        #18559778
        Robert1985
        Deelnemer
          Lid sinds:
          14 April 2021

          Probleem opgelost, kortsluiting in de voorste zekering kast waardoor het contact werd onderbroken na gebruik ruitenwissers.

          Garage heeft hem vervangen door een nieuwe zonder kosten.

        3 berichten aan het bekijken - 1 tot 3 (van in totaal 3)
        • Je moet ingelogd zijn om een antwoord op dit onderwerp te kunnen geven.