Remschijven krom of toch maar een beetje?

Forumindex Forums Modellen Astra Remschijven krom of toch maar een beetje?

3 berichten aan het bekijken - 1 tot 3 (van in totaal 3)
  • Auteur
    Berichten
  • #18351376
    Marijn256
    Deelnemer
      Lid sinds:
      4 January 2018

      <p style=”text-align: left;”>Hoi,</p>
       

      Heb sinds mijn winterbanden erop liggen last van trillingen op het rempedaal en de koppeling. Dit gebeurt alleen maar wanneer ik rem. Gek genoeg heb ik nauwelijks trillingen in het stuur.

       

      Vandaag na de garage geweest en de eigenaar heeft een rondje gereden en zegt dat ik die schijven pas moet laten vervangen wanneer de remblokjes ook moeten worden  vervangen.

       

      Nu is mijn vraag kan ik hier nog een 10/15.000 km mee doorrijden met voorzichtig remmen of is dit gevaarlijk? Nogmaals volgens de man van de garage kan ik gewoon nog voorzichtig doorrijden?

       

      En hoe merk ik of het erg is of dat het meevalt? Garage eigenaar heeft niet onder de auto gekeken.

       

      Gr. Marijn

      #18351406
      computerbug
      Deelnemer
        Lid sinds:
        26 April 2011

        Hoi, Marijn256

        Daar hebt u het al!, de man geeft aan “u kunt gewoon voorzichtig door rijden” dat zou voor mij persoonlijk gezien, al een signaal zijn, dit klinkt niet goed.

        Mag ik u een vraag stellen?, is dit een financiële overweging die u maakt?, buiten!, dat het erg put rijd is het niet goed voor de voor trein van de auto.

        De ene vindt mij een mieren nuuker, ach kan nog wel heel makkelijk!, en de ander zegt, hier ben ik het mee eens, direct vervangen die hap.

        Ik reageer zo buiten de oordeel die ik er van kan geven, want hoe erg het is kan ik niet beoordelen.

        Maar wat zegt u gevoel?, ik heb het gevoel dat u zich hier ook niet prettig bij voelt, anders stelt u de vraag niet.

        Ik bedoel dit alles niet lelijk of lullig, maar als u hier zich niet prettig bij voelt, en het er toch aan zit te komen, betreft vervangen van de schijven.

        En u kunt het financieel veroorloven, gewoon lekker vervangen, het rijd een stuk prettiger, en veiliger voor u zelf en voor uw passagiers.

        Is het een financiële keuze, hoe lang gaat het duren?, voor u deze laat vervangen, wat is lang en wat is kort?

        En het andere verhaal is, als ik zo lees, dat u inderdaad kromme schijven hebt opgelopen.

        De schijven worden dun, en warm, en omdat ze dun zijn geworden trekken ze krom, hoogst waarschijnlijk de normale slijtage.

        En dat u het toevallig treft na het wisselen van uw banden, voor zo VER ik het kan beoordelen, heeft hier niets mee te maken, u geeft aan tijdens remmen.

        Heeft u de trilling ontdekt tijdens het rijden, kunnen de banden uit balans zijn.

        Dit is mijn mening, meer advies kan ik u niet geven.

        #18351425
        miraltje
        Deelnemer
          Lid sinds:
          29 June 2004

          Heb sinds mijn winterbanden erop liggen last van trillingen op het rempedaal en de koppeling. Dit gebeurt alleen maar wanneer ik rem. Gek genoeg heb ik nauwelijks trillingen in het stuur.

          met de normale set banden/velgen heb je hier geen last van? dan zijn niet je remschijven krom, maar is je winterbanden/velgen combi niet goed gebalanceerd.

          remedie: je bandenset uit laten balanceren, bijvoorkeur op de as

        3 berichten aan het bekijken - 1 tot 3 (van in totaal 3)
        • Je moet ingelogd zijn om een antwoord op dit onderwerp te kunnen geven.