corsa met meerdere problemen maar weinig kms

Forumindex Forums Modellen Corsa corsa met meerdere problemen maar weinig kms

5 berichten aan het bekijken - 1 tot 5 (van in totaal 5)
  • Auteur
    Berichten
  • #18558059
    patje184
    Deelnemer
      Lid sinds:
      6 May 2025

      beste,

      Ik ben Patrick 29 jaar en afkomstig uit het mooie Rockanje. Ik ben nieuw op het forum. ik heb al even rond zitten zoeken maar kon zo gauw niets van hetzelfde probleem vinden.

      Mijn vrouwtje heeft een opel corsa energy 1.2 2014 met ongeveer 34duizend km op de teller. Vorig jaar is de nokkenassensor of de krukassensor overleden en vervangen.( ik zal nog even uitzoeken welke het was). Storingscode is p0336.

      Echter nu een jaar later is dezelfde sensor weer overleden. De auto rijd nu ook voor geen meter, lijkt in noodloop te lopen, heeft geen kracht en laat nu ook meerdere storingen zien zoals traction control ( hoewel naar mijn idee de auto dat niet heeft).

      Sensor is vervangen maar nog steeds hetzelfde probleem. Monteur heeft timing gecontroleerd en de kettingspanning gecheckt en dit zou allemaal goed wezen. Kabel hebben ze ook doorgemeten en was oke. Ik heb haast een vermoeden dat de ecu het begeven heeft.

      Mijn monteur geeft aan dat hij een beetje aan het eind van zijn kunnen zit. Ik hoop dat iemand van jullie zo lief wilt zijn om mij een duw de juiste kant op te geven.

       

      Zou het kunnen dat de ecu overleden is doordat de accu 2 maanden geleden overleden is? Ik ga ervan uit dat je de ecu niet kan beschadigen met het vervangen van een accu maar het valt me op dat het hierna wel is gaan spelen.

       

       

      Opel corsa 1.2 energy uit 2014 simpele editie met weinig opties, 34000km staat erop.

      Omgeving Voorne aan zee/Rijnmond

       

      Hartelijk dank

      #18558095
      Corsa_GSi
      Deelnemer
        Lid sinds:
        30 June 2004

        Er zit als je voor de motor staat links voor een sensor (oliedruk), die willen vaak lekken en dan loopt er olie de kabelboom naar de ECU.

        En daar kunnen ze natuurlijk niet tegen.

        #18558234
        patje184
        Deelnemer
          Lid sinds:
          6 May 2025

          Hartelijk dank voor je input. Dit hebben we gecontroleerd en er lekt hier niets.

          De monteur denkt haast dat er een kabelbreuk in de kabelboom zit.

          Nieuwe sensor zit erin, rijd dan tijdelijk normaal zonder moeilijk doen, gaat die hard een bochtje door komt het probleem terug.

          Zeker omdat er meerdere dingen naar voren komen lijkt het wel elektrisch te zijn. iemand nog ideeën waar deze opels zwakke punten hebben in de bekabeling?

          Momenteel staat de auto nu 2 maanden bij de garage en zou hem toch graag weer terug hebben. Ik vind het erg apart dat een auto met zo weinig kms zoveel problemen heeft.

          Thanks

          #18558300
          Corsa_GSi
          Deelnemer
            Lid sinds:
            30 June 2004

            Een kabelbreuk of kapotte ECU kan natuurlijk altijd.

            Je kan proberen via een sloperij een ECU te kopen en deze in te leren op jouw auto.

            Een geheel nieuwe motorkabel boom plaatsen kan natuurlijk ook

            Persoonlijk zou ik die ook uit een sloper halen.

            #18560212
            myford _
            Deelnemer
              Lid sinds:
              23 November 2025

              Hoi  heb je de tank ontluchting klep  al gecontroleerd  zit boven op de motor aan achterkant  links

              dit klepje  geeft de ontluchting van je benzine tank. de motor zuigt het aan  en verbrand de gassen

              als dit klepje heeft een   membraampje als dat stuk is. wordt het een rampzalig  lek in de motor  brandstof kamer lucht inlaat

              wel even eerst accu pool los maken  / is de klus klaar weer pool er op

              gewoon even losmaken   en proberen of die lek is als je er op blaast mag er niks door heen gaan

              Dit is een gemeen addertje waar nooit over gesproken wordt hij  geeft veel  storing code s  die verkeerde waardes  krijgen ?

              kijk op You tube filmje. tank ontluchting klep los maken en vervangen   Opel corsa

              klachten:    motor schut loopt slecht   heeft geen kracht met inhalen   en gaat soms hard lopen zonder dat je gas geeft gebruikt veel benzine

              ergste geval  moeilijk starten

              succes met het controleren  of ver nieuwen. onderdeel  kost bijna niks 25 euro  je kan er zo bij komen

              ik heb er 3 jaar over gedaan om er achter te komen helaas

              groetjes

            5 berichten aan het bekijken - 1 tot 5 (van in totaal 5)
            • Je moet ingelogd zijn om een antwoord op dit onderwerp te kunnen geven.