Forumindex › Forums › Modellen › Corsa › Corsa C 2002 Easytronic of iets anders?
- Dit onderwerp bevat 11 reacties, 3 deelnemers, en is laatst geüpdatet op 7 maart 2022om 07:00 door
liviu2004.
-
AuteurBerichten
-
11 februari 2022 om 13:38 #18456381
Hoi, ik ben Jypy en ben nieuw hier op dit forum, woon in Leeuwarden en mijn vrouw heeft een Corsa C automaat 4 deurs 1.4 uit 2002. Wij hebben deze auto nu een jaar of 7. Het enige Easytronic probleem wat er is geweest is van jaren terug en toen is een printplaat door een gespecialiseerd bedrijf gerepareerd. Auto die heel goed rijdt!
Er is al jaren sprake van waterlekkage. We reden rond met kranten onder de vloerbedekking en vochtig, vochtig, vochtig. Display gaf regelmatig letters waar stukjes uit misten. Bij een garage is toen de ECU bak losgehaald, de doorgang gekit en een nieuw deksel op gezet (modificatie zei dealer). Maar lekkage bleef en werd als maar erger en dan bedoel ik bij een beetje bui een centimeter water op de vloer aan de bestuurderskant.
Ik heb op zich niet veel verstand van auto’s maar ik ben opgegroeid met gereedschap dus wat sleutelen kan ik wel. Stoute schoenen aangetrokken en van de plaat waar de rembekrachtiger op zit de naden uitgekrabd en opnieuw gekit. Nu droge auto; wat een verschil!!! Eerlijkheidshalve moet ik wel zeggen dat voor ik aan de klus begon de auto voor het eerst slecht wilde starten. Opmerkelijk. want het was altijd sleutel aanraken en lopen.
Maar…. er is altijd een maar.
Maar 1: Trots wilde ik na de drooglegging een rondje gaan rijden maar, helaas, de Easytronic gaf een F en zat de versnelling. Bleek dat bij mijn gesleutel de remlichtschakelaar kapot was gegaan en dan wordt de Easytronic niet vrij gegeven(?). Dat was wat de automonteur zei die ik er bij heb gehaald. Hij heeft dat gerepareerd met een nieuwe schakelaar, proef gereden en de auto geparkeerd.
Maar 2: Trots wilde ik volgende ochtend met de auto boodschappen doen, helaas, de auto wilde niet starten. Alles werkte behalve het starten. Buurman met startkabel en – hup – starten en lopen. Ik naar garage waar ik redelijk bekend mee ben in één van de dorpen boven Friesland. Dan is de accu weer redelijk vol en kunnen zij deze checken en eventueel vervangen.
Maar 3: na een kilometer of 8 auto begint heel raar te doen, Knipperende F, knipperende N, snelheids- en toerentalmeter zwiepen naar 0 en terug en telkens als de meters naar 0 gaan houdt de motor in om daarna weer te draaien. De Easytronicbak zit vast in de versnelling waar ik in reed (5e). Helaas, parkeerplaats opgezocht, nou ja, gehobbeld. ANWB gebeld. Startaccu er aan en starten en lopen. Met extra startaccu ANWB naar de garage gereden. ANWB naar huis. Bij de garage laadstroom gemeten en accu gemeten. Dik in orde. Toch nieuwe accu er in om te proberen en proefrit.
Maar 4: vlak voor rotonde zelfde beeld. Auto rijd met horten en stoten, meters zwiepen heen en weer en knipperende F of N. Ik moest remmen voor een auto op een rotonde en ….. helaas; stil staan op een rotonde is niet echt leuk. Garage gebeld, accu er bij, starten en lopen en nu in de eerste versnelling met zwiepende meters en horten en stoten naar de garage terug.
Garage kan de fouten van de bak niet of niet helemaal uitlezen. Denken(?) dat het problemen met de Easytronic zijn op grond van eerdere ervaring met Meriva, maar weten het niet zeker.
Dat is wel het probleem. Ik wil nog wel (wat) kosten aan de auto maken maar niet als het dan blijkt dat het toch nog ergens anders aan te ligt. Dat betekend dan nog meer kosten.
Tja wat nu: Auto is (was) weliswaar prima maar is van 2002. Easytronic probleem, oké maar waarom vliegen de meters dan naar 0 en terug wat m.i. wijst op kortsluiting. En kan dit beeld misschien iets te maken hebben met mijn goedbedoelde gesleutel?
Iemand op dit forum die over het gelijktijdig optredende beeld van stotterende motor, meters die van de juiste waardes naar 0 gaan en terug en gedoe met de Easytronic (vast in een versnelling en knipperende F of N), iets kan zeggen en/of mij een tip kan geven waar naar gekeken kan worden?
Ik ben benieuwd!
11 februari 2022 om 17:31 #18456412Corsa C 2002 1.4 automaat is GEEN EASYTRONIC, maar een goede japanse AISIN AF13-II. Met olie vervesen er is niets aan de hand, ik had een zo auto voor 7 jaar ook.
11 februari 2022 om 18:58 #18456420Check eens of na een ritje je accupolen warm worden. Heb weleens gezien dat er een overgangsweerstand in de aansluiting bij de kabel zat.
11 februari 2022 om 21:22 #18456435[quote quote=18456412]Corsa C 2002 1.4 automaat is GEEN EASYTRONIC, maar een goede japanse AISIN AF13-II. Met olie vervesen er is niets aan de hand, ik had een zo auto voor 7 jaar ook.[/quote]
Oké; zoals gezegd heb niet veel verstand van auto’s en ik hoor dit voor het eerst. Het boekje van de auto zegt Easytronic en wat ik onder de motorkap zie is gelijk aan de plaatjes van de Easytronic van Internet. De automonteur heeft de bak (F) vrij gedraaid; exact met de schroef bij de groene pijl. Dus ik heb geen Easytronic?
11 februari 2022 om 22:41 #18456449Dat is wel een easytronic maar dan geen 1.4.
Wat foutcodes heb je in de easytronic computer?
25 februari 2022 om 15:41 #18458260Foutje van mijn kant: het is wel een 1.4 maar van 2003.
Ik heb een OBD 2 lezertje gekocht; een Autophix 3210.
Update problemen: auto van garage naar huis gesleept. Vanmiddag willen starten. Niets. Accu is volgens OBD goed. Met andere auto gestart: prima. OBD zegt laadstroom goed.Diverse keren gescand maar geen foutcodes; ondanks dat de auto bij stationair draaien soms hikt waarbij oranje motorlampje gaat branden. Lampje gaat direct weer uit, dat wel. Soms gaat de motor ook iets sneller stationair lopen na de hik.
Auto loopt soms 1o minuten achter elkaar netjes stationair om dan in een keer af te slaan.
Ik wil er niet mee rijden gezien de problemen bij de vorige keer maar paar meter vooruit en paar meter terug gaat prima. Bak geeft ook netjes N, A, R aan.
Een van de OBD software plaatjes heb ik als foto bij gevoegd. Nogmaals ik ben een leek dus waarom kan het apparaat een aantal diagnoses niet afmaken (zie rode kruisjes)?
De andere diagnoses zijn allemaal voltooid of geen ondersteuning
Zit daar ergens een/het probleem?
25 februari 2022 om 20:00 #18458292Z14xe 2003 met easytronic is nooit gemaakt.
26 februari 2022 om 10:49 #18458357[quote quote=18458292]Z14xe 2003 met easytronic is nooit gemaakt.[/quote]
26 februari 2022 om 10:56 #1845835826 februari 2022 om 11:49 #18458360Nee hoor, voor opel deze is 2004 chassis nummer.
W0L0XCF68 4
6 maart 2022 om 22:33 #18459210Ik weet nu dat ik een Opel Corsa 1.4 Easytronic heb, die in 2003 nieuw is gekocht met een chassisnummer uit 2004.
De foutcode is P1700 (zegt de monteur die de storing uitgelezen heeft). Wat nu? Easytronic repareren?7 maart 2022 om 07:00 #18459245Monteur moet easytronic uitlezen voor foutcodes, niet motor ecu.
-
AuteurBerichten
- Je moet ingelogd zijn om een antwoord op dit onderwerp te kunnen geven.