Bij bijna elke hedendaagse auto is chiptuning mogelijk. Vooral bij motoren met turbo is de winst vaak vrij groot. Echter heb ik wel verhalen gelezen dat de 1.3CDTI hier niet zo geschikt voor zou zijn. En vergeet niet dat de 95PK versie ook al de sterkte 1.3 is, er is ook nog een versie met 75PK.
En daarnaast heb ik niks tegen op chiptuning, maar wel als het gaat om belastingvrij rijden of lagere bijtellingscategorie ed. Verbruik en uitstoot varen er vaak bij op, en zijn die waarden op papier bij lange na niet meer mogelijk. Als je een Corsa diesel wilt met wat pit, koop dan gewoon de 1.7CDTI 125PK.
Vindt het eerlijk gezegd een beetje sneu als je eerst een belastingvrije auto (of bijtellingsvoordelige) auto koopt, vervolgens die te gaan chippen.
Vergeet overigens niet dat motorslijtage toeneemt en dat de garantie verdwijnt.