Forumindex › Forums › Modellen › Corsa › Audio kraakt/zoemt b corsa
- Dit onderwerp is leeg.
-
AuteurBerichten
-
20 november 2010 om 10:50 #17228725
Hallo,
NA gister heb ik mijn opeltje de versterker en de 2 bijbehorende speaker aangesloten
Nu heb ik echter 1 probleem
ZODRA ik de motor start hoor je in die 2 speakers een zoem/kraak die mee gaat op de toeren van de motor!
Ik heb gister zon setje ingebouwd van 45 euro met de rode blauwe en signaal kabel, deze raken nergens ijzer ect.Wat kan dit zijn?
groetjes richard
20 november 2010 om 11:25 #17762828is de remote kabel wel goed aangesloten? als het goed is zit er achter je radio een blauwe en een blauw witte kabel. 1 van die 2 is je remote. ik had m eerst ook aan de verkeerde, toen ging die ook zoemen op me toerental, daarna geen last meer van gehad.
kan ook zijn dat je stroom aanvoer (de +) naar je amp ergens niet goed beschermt meer is of te dicht bij andere bekabeling licht.
bij mij gaat dat nu allemaal door de dorpel aan de bijrijders kant. t is niet allemaal optimaal. maar ik ga alles met de verbouwing door het midden trekken (tussen de steolen door zegmaar)dan zit je niet in de buurt van je kabelboom etc. dat kan ook een hoop schelen..
greetzz
corsageak20 november 2010 om 12:32 #17762829De voedingsfilter van de versterker is dan waarschijnlijk niet afdoende bescherming.
De dynamo is namelijk een wisselspanning generator met een gelijkrichterbrug er achter. Daardoor wordt de spanning die er uit komt een serie pulsen die dubbel zo hoog is als de rotatiesnelheid van de dynamo.
De accu vangt het wel deels op, maar audio apparatuur voor auto’s moet sowieso extra afscherming hebben en die zit er nogmaalgesproken ingebouwd. Uiteraard is dat effectief tot een bepaalde hoogte, dus soms heb je meer afscherming nodig.Kortgezegd: Elke “plus” draad in je auto bevat in zekere mate die zoem.
De oplossing is een ontstoringsfilter plaatsen in de voedingslijn van de versterker.20 november 2010 om 14:35 #17762830Je hebt dynamo ruis.
20 november 2010 om 16:37 #17762831Hallo
De remote zit aangesloten op de blauwe kabel van de radio op die kabel staat ook remote(radio is sony gt 730u)
De plusvoeding loopt aan de bestuurders kant en de signaalkabel aan de bijrijderskant, de min komt van een bout bij de achterbank…
De kabels zijn helemaal nieuw, ik heb vandaag de radio eens eruit gehad en weer teruggezet maar dat mocht niet helpen,
De pluskabel loopt echter wel langs een kabelboom die ook naar achter loopt, zou dit een probleem kunnen geven?groetjes
20 november 2010 om 17:30 #17762832dit kan veel oorzaken hebben.
slechte massa is meestal oorzaak nummer 1
en dan vooral massa van en naar dynamo,startmotor,accu,carrosserie.
oorzaak nummer 2 is:
de ontstoorder(kom even niet op de correcte naam) van de dynamo is kaduuk.
dan ligt het eraan welke radio en versterkers je hebt.
ik heb het bij de ene radio wel gehad,en dan bij een andere weer niet.
hetzelfde geld voor de versterker.mij valt het op dat meestal bij de iets goedkopere versterkers het vaak voorkomt.wat je zou kunnen doen is een ontstoorder tussen je remote te zetten.alleen gaat dan vaak ook een groot deel van het goede geluid verloren.
20 november 2010 om 18:02 #17762833Hallo,
Ik heb de min plus en remote een buiten de auto omgelegd andere kabels, probleem blijft nog steeds,
Als enigste heb ik de signaalkabel niet getest… de radio is van sony de gt 730u, deze geeft geen probleem want andere auto werkte t wel goed met versterker.
Morgen ga ik proberen de signaalkabel te testen door een andere en een andere versterker die ik nog heb liggen, als het dan niet weg is dan ga ik maar in de dynamo zoeken,
wat ik me wel bedenk, zaterdag avond met die regen toen ik door plassen water reed ging t accu lampje wel vaker aan en ook met starten soms….21 november 2010 om 09:39 #17762834origineel gepost door richardschaeks
Hallo,Ik heb de min plus en remote een buiten de auto omgelegd andere kabels, probleem blijft nog steeds,
Als enigste heb ik de signaalkabel niet getest… de radio is van sony de gt 730u, deze geeft geen probleem want andere auto werkte t wel goed met versterker.
Morgen ga ik proberen de signaalkabel te testen door een andere en een andere versterker die ik nog heb liggen, als het dan niet weg is dan ga ik maar in de dynamo zoeken,
wat ik me wel bedenk, zaterdag avond met die regen toen ik door plassen water reed ging t accu lampje wel vaker aan en ook met starten soms….Dan ben ik er van overtuigd dat je dynamo aan het overlijden is en de problemen bij je radio veroorzaakt.
21 november 2010 om 14:27 #17762835lijkt me sterk , het is namelijk mijn auto geweest en heb altijd een hoogwaardige instalatie gespeeld. ik heb er geen last van gehad.
21 november 2010 om 14:35 #17762836Hey,
andere versterker en kabels lossen het probleem niet op, ik heb ook de radio aangesloten rechtstreeks met plus en min op de accu probleem blijft zich voordoen…
maar Nick, heb jij deze versterker wat erbij zit ook in die auto aangesloten gehad?groetjes
21 november 2010 om 14:39 #17762837ja hoor , maar kijk de link eens door die ik hier gepost heb . heb bij die paarse namelijk ook dynamo ruis gehad. en heb het via de site kunnen oplossen.
21 november 2010 om 16:13 #17762838Ik ben dat eens allemaal langsgelopen
en nu kwam ik erachter dat als ik de min(massa) afkoppel het duidelijk minder werd, en toen ik de cai(antenne) losgooide was het geluid weg,
De min voeding komt dus nu via een signaal kabel…
Geluid is nu goed maar kan dit?Groeten
22 november 2010 om 06:27 #17762839eigelijk niet , is eigelijk slecht.
probeer eens de oude massa punten van mij , links en rechts bij de schokbrekers achter .
daar zie je een paar kaal geschuurde plekjes .
22 november 2010 om 15:27 #17762840Kga t proberen, en de radio gewoon weer via de zwarte aarden dan?
Want radio begint uit te vallen als ik motor niet laat lopen -
AuteurBerichten
- Je moet ingelogd zijn om een antwoord op dit onderwerp te kunnen geven.