een paar maanden geleden kocht ik mijn combo tour
na een maand een apk laten uitvoeren dat viel reuze mee
ze zagen dat het blok te nat was dus werd de kleppendekselpakking vervangen (want dat was de eerste en goedkoopsye optie om koppakking uit te sluiten)
samen met de dist.riem ( en waterpomp)want het was ook niet duidelijk hoelang die erop zat.
Daarna zag ik olie op mijn inrit dus was de conclussie van de (bovag) garage dat het de koppakking moest zijn pffff
nu die gedaan was bleek het olieverbruik drastisch gestegen maar dan ook echt drastisch pijlstok kurkdroog na 180 km
dus ik terug nu was de conclusie de zuigerveren zouden vast zitten dus hebben ze remolie op gedaan en een dag inlaten trekken.
ik ben er daarna een dikke 150 km mee gaan rijden ( afwissellend snelweg en 80 km wegen) en het oliepijl was normaal bovenste streepje van de pijlstok (dat was gister)
vandaag op naar ardooie zuid Belgie (een 188 km snelweg)bij vertrek olie gechecked (nog steeds netjes op afvulstand) en nu na die 188 km raakt de pijlstok nog net de olie met het tipje van de stok ….
1ltr toe gevoegd en op de terugweg (geen file) 0.5 ltr op de 188 km verbruikt
wie kan mij vertellen wat te doen, de auto heeft me nual zo’n 2000 euries extra gekost rn mijn bodem is bereikt