easytronic lawaai

Forumindex Forums Modellen Meriva, Agila easytronic lawaai

  • Dit onderwerp is leeg.
9 berichten aan het bekijken - 1 tot 9 (van in totaal 9)
  • Auteur
    Berichten
  • #17259107
    marh
      Lid sinds:
      8 July 2013

      Ik ben sinds kort in het bezit van een Meriva/easytronic uit 2010, ca. 20000 km gelopen. De auto rijdt prima maar maakt veel lawaai bij opschakelen van 1 naar 2 en van 2 naar 3. Verder klappert de bak nogal bij fors afremmen tot volledige stilstand. Auto is al verschillende keren opnieuw ingeleerd, ook bij Opel-dealer. Zelfs koppelingsplaat en drukgroep zijn vervangen maar het klapperen blijft. Het lijkt er op dat de bak het juiste koppelingsmoment niet goed kan vinden heb ik me laten vertellen. Opvallend is wel dat de klacht zich vooral voordoet bij warme motor (vanaf 80 graden). Heeft iemand een idee wat hiervan de oorzaak is en wat er aan te doen is ?

      #18158238
      Opeltje17
      Deelnemer
        Lid sinds:
        18 January 2012

        Welkom,

        Wat ik zou laten uitvoeren bij de dealer is ”ontluchten van de hydraulische drukgroep” wil vaak wel helpen moet met de computer gebeuren daarmee ontluchten ze het koppelings systeem

        Zelf al meerdere malen meegemaakt.

        #18158239
        marh
          Lid sinds:
          8 July 2013

          Ook het ontluchten is al een paar keer gedaan, ik weet niet zeker of dat ook met de computer gedaan is of kan dat alleen op die manier ?

          #18158240
          Opeltje17
          Deelnemer
            Lid sinds:
            18 January 2012

            Ontluchten van het systeem kan alleen met de computer.

            #18158241
            Opeltje17
            Deelnemer
              Lid sinds:
              18 January 2012

              Schakelen verder gaat wel goed slaat geen versnellingen over??

              Staan er fouten in de schakelrobot??

              #18158242
              marh
                Lid sinds:
                8 July 2013

                Nee, slaat geen versnellingen over maar kiest wel eens een (lage)versnelling op een moment waar ik zelf liever zou hebben dat hij een hogere versnelling zou kiezen. Moet dan weer gas geven om in hogere versnelling te komen en wat trekkracht te krijgen. De auto is ook uitgelezen met de nieuwste software en Tech-2 (?) bij Opel-dealer. Er zijn nooit foutmeldingen geweest (DTC’s ?).
                Wat ik verder zo bijzonder vind is dat dat geklapper vlak voor dat je stilstaat eigenlijk alleen voorkomt als de thermometer op 80-90 staat, daarom heb ik er bij de -korte-proefrit ook niks van gemerkt toen ik de auto kocht. De motor is pas laat warm trouwens, of de meter slaat pas laat uit naar 80-90: pas na zo’n kilometer op 10-15. Kan dat er nog iets mee te maken hebben ?

                #18158243
                Opeltje17
                Deelnemer
                  Lid sinds:
                  18 January 2012

                  Oke, klink toch echt als een aangrijp punt probleem kan me namelijk niet iets in denken wat het anders kan zijn.

                  Hebben ze alle procedure’s netjes op volgorde gedaan??

                  En dat hij het koppeling punt niet kan vinden is onzin omdat dit gewoon is in te leren d.m.v van rijden met de tech-2 eraan en dan kiest hij zelf het beste aangrijpings punt.

                  Heb gewoon het idee dat ze niet alle procedure’s uitvoeren, heb er nu al zo veel gedaan en altijd bij goed inleren nooit problemen gehad.

                  #18158244
                  marh
                    Lid sinds:
                    8 July 2013

                    Bedoel je dat rijden met de tech-2 eraan letterlijk of gaat die procedure gewoon op de brug ? (…) Er is me ook al verteld dat alle Meriva’s dit doen en dat ik het maar voor lief moet nemen maar dat lijkt me toch wel heel sterk en dat was ik ook niet van plan, kan nooit goed zijn dat gebonk lijkt me, ik was wel van plan er jaren in te rijden en als dat nu al zo begint ? Bedankt voor je meedenken trouwens

                    #18158245
                    Opeltje17
                    Deelnemer
                      Lid sinds:
                      18 January 2012

                      Ja echt rijden met de tech-2 dan stelt de computer de juiste waardes in tijdens het rijden.

                      En wat betreft het kiezen van een versnelling bij terug schakelen wordt inderdaad regelmatig een te lage versnelling gekozen daar valt eigenlijk niks aan te doen

                      Maar klapperen/bonken is natuurlijk niet goed, lekker makkelijk om te zeggen als dealer/garage zijnde als je er niet uitkomt.

                      Is de bak olie al eens ververst?? wellicht verhelpt dit het probleem enigzins.

                      En anders de procedure opnieuw uit laten voeren.

                    9 berichten aan het bekijken - 1 tot 9 (van in totaal 9)
                    • Je moet ingelogd zijn om een antwoord op dit onderwerp te kunnen geven.