Forumindex › Forums › Modellen › Corsa › lekkage koelvloestof bij oliedruksensor ?
- Dit onderwerp is leeg.
-
AuteurBerichten
-
30 juni 2013 om 19:52 #17258935
Hallo allen,
Sinds vanmiddag een probleem met de koelvloeistof.Het betreft een Corsa C 1.0 Eco bj 2002
Eerst begon bij langzaam rijden/inparkeren het oliedruklampje te branden en zag ik de temperatuur wat oplopen.
Motorkap open en zag dat er koelvloeistof bijgevuld moest worden en dat de beschermkap onder de motor aan de bijrijders kant nat was.
Olie gepeild, was goed, koelvloeistof bijgevuld ( halve liter ) en naar huis gereden.
Thuis motorkap open en wederom minder koelvloeistof en nattigheid, motor liet ik lopen en zag dat er bij de oliedruksensor vloeistof druppelde.
Nu mag ik toch hopen dat dit niet een koppakking probleem is en vraag mij dus af wat zou het kunnen zijn ???groet Peter
30 juni 2013 om 20:23 #18156545als ie koelvloeistof bij de oliedruksensor lekt is het goed mis, zal wel motorolie zijn..
Willem
30 juni 2013 om 20:28 #18156546Zal idd wel motorolie zijn, als het namelijk koelvloeistof zou zijn zoals je zegt ziet je koelvloeistof reservoir er ook niet meer zo fris uit.
1 juli 2013 om 03:23 #18156547OK, maar hij verbruikt dus wel koelvloeistof.
Ik moest in totaal een kleine liter bijvullen. Het reservoir ziet er in ieder geval schoon uit.
Zou ook nog kunnen zijn dat er ergens anders ook nog lekkage zit waardoor mijn koelvloeistof wegloopt.1 juli 2013 om 23:36 #18156548Heel goed zoeken waar het nou echt vandaan komt.
Ligt er een plasje onder de auto na een nacht stil staan?
Heb je witte pluimen/rook uit de uitlaat?
Sludge op je peilstok? (of elders)Je koelsyteem kan op 1001 plaatsen lek gaan… Oke dat helpt niet met vinden waar het zit. Maar je radiator kan lek zijn, een leiding, waterpomp, gaar klemmetje, tot een pakking etc.
De vloeistof die je bij de oliedruksensor vond. Heb je hieraan geroken? Is het olie of (kvs)koelvloeistof?
Hopelijk heeft 1 van de meer ervaren sleutelaars hier (dus niet ik, maar wel bijv Willem) nog een suggestie voor je.
2 juli 2013 om 18:03 #18156549Er zat geen sludge bij de pijlstok of olievuldop. En voor zover ik kon zien kwam er geen witte of blauwe rook uit de uitlaat.
Hij staat in ieder geval nu bij een monteur en houd mijn vingers gekruist..2 juli 2013 om 19:57 #18156550Bij deze motor zit de koelvloeistofsensor op de waterpomp en die zit aan de distributiezijde (dus bijrijderskant) van het motorblok. Zelf heb ik een O-ring van deze sensor kapot gehad waardoor er dus koelvloeistof uit liep. Het zou ook je waterpomp kunnen zijn of de pakking die er tussen zit.
Dat je oliedruksensor “nat” is komt meestal doordat de sensor iets lek is en dus een beetje olie zweet, daar heeft onze Corsa ook last van.
Succes, ik hoop voor je dat het meevalt.
23 juli 2013 om 07:00 #18156552Nou goed, het probleem is grotendeels opgelost!
Het was de oliedruksensor die olie lekte en ook een kapotte waterpomp…(daar kwamen we achter toen ik de auto wilde ophalen, 2 dagen voor ik op weg wilde naar Italie…)
Nu lekt er nog een heel klein beetje bij de radiator (van vooraf gezien linksonder) maar dat doe we dan maar even na de vakantie, tenzij de hele voorraad koelvloeistof ineens wegloopt…..
In ieder geval gelukkig geen koppakking of is dergelijks en viel de reparatie qua kosten nog mee.23 juli 2013 om 07:16 #18156551Zit er geen haarscheurtje in 1 van de aansluitingen van je radiateur?
Is vaak pas te zien als ie op temp. is.23 juli 2013 om 18:41 #18156553Even af laten persen zie je zo waar die lekt.
23 juli 2013 om 19:18 #18156554ja, dat is ook het volgende wat ik ga laten doen, maar ik moet hem deze week nog gebruiken voor de vakantie. De lekkage is niet zo heel erg veel, maar moet natuurlijk wel opgelost worden.
24 juli 2013 om 06:53 #18156555Je wilt niet stil vallen in Italie met een kapotte radiateur of erger ergens op de Autobahn.
24 juli 2013 om 07:40 #18156556Nee, die trip heb ik net achter de rug. En bij thuiskomst kwam ik erachter dat er toch nog een kleine lekkage zat.
We (de monteur en ik) gingen er na vervanging van de sensor en waterpomp vanuit dat alles ok was.
Maar blijkbaar toch niet helemaal…25 juli 2013 om 21:16 #18156557Geen problemen gehad onderweg hoop ik? En een fijne vakantie gehad?
Is de auto ondertussen gefixt en probleem vrij?
26 juli 2013 om 15:17 #18156558De trip naar Italie en weer terug, was prima gegaan. Geen temperatuur problemen, ook niet met het nemen van de Gotthartpas ipv de tunnel.
Maar evengoed zag ik bij controle van het kvs niveau vóór de terugreis, dat er toch wat minder in het expansie vaatje zat.
En inderdaad, bij thuiskomst lag er de volgende ochtend een klein plasje onder auto en moest ik een 100cl bijvullen.
Dus volgende week kan ie weer op de brug… -
AuteurBerichten
- Je moet ingelogd zijn om een antwoord op dit onderwerp te kunnen geven.