Forumindex › Forums › Modellen › Astra › FOUTCODES lezen? – ASTRA H/GTC 1.7 CDTI
- Dit onderwerp is leeg.
-
AuteurBerichten
-
7 augustus 2011 om 08:42 #17239207
Hoi Iedereeen
Mijn zoon kocht recent een ASTYRA H/GTC 1.7 CDTI 74 Kw/100 PK van 08/2008.
Ik lees op de site veel over ‘foutcodes’ (waarvan de uitleg op de site staat) uitlezen.Vraagjes:
– Lees je de code door het gas- en rempedaal samen in te drukken en dan pas het contact aan te zetten?
– Mag je dit regelmatig doen of is dit niet raadzaam?
– Zijn er nadelen verbonden aan het uitlezen v/d code zoals bvb. niet meer verdwijnen van het scherm?
– Verdwijnt de foutcode die je zelf opgeroepen hebt (dus niet een spontaan gemelde foutcode!) na het uitzetten van de motor of moet je zelf iets doen (resetten)?
– Maakt de garage er een probleem van wanneer je zelf de codes oproept/uitleest?
– Heeft het zin om de codes op te roepen bvb. om de 10000 Km als controle of alles in orde is?
– Hoe dikwijls doen jullie dat?
– … eventuele bijkomende info over ‘codes uitlezen’ zou ik – net als vele anderen waarschijnlijk – echt waarderen.Bijkomende vraagjes:
– ik neem aan dat deze wagen een CAMLUS heeft, is dit zo?
– een roetfilter?
– zijn er specifieke punten waar jullie bij dit Opel-type aanraden speciaal op te letten?Mvg. en dank voor de reactie(s).
HAUG
07-08-20117 augustus 2011 om 10:04 #17895498Allereerst welkom op het Opel-forum.
– Zover ik weet kan je bij een Astra H niet zelf de foutcodes uitlezen en is dit alleen mogelijk meteen diagnose apparaat zoals een Tech2 of een OP-Com module.
– Zodra er een ernstige foutcode aanwezig zou zijn gaat direct het diagnose / motormanagment lampje op je dashboard branden, het heeft dus geen of weinig zin om dagelijks / wekelijks codes te gaan opvragen als dat lampje niet brandt. Ieder component wat je loshaal (radio, aircopaneel ed) van de bus zal een melding genereren maar zal niet worden getoont op je dashboard.
– Zou niet weten of kunnen bedenken welke
– Volgens mij moet iedere foutcode gereset worden en ook dat kan bij een Astra H alleen via een diagnose apparaat.
– Zou niet weten of kunnen bedenken waarom ze dat zouden doen (overigens : wat niet weet wat niet deert)
– Volgens mij heeft dat geen enkele zin tenzij je vermoed of merkt dat er iets aan de hand zou zijn.
– NooitEen Astra H heeft geen CAMLUS maar CAN-bus. Denk dat jij hetzelfde bedoeld maar het iets anders noemt.
In de diesels ben ik absoluut niet thuis maar meenden dat deze een regeneeerfilter hebben wat volgens mij vergelijkbaar is met een roetfilter, echter wordt deze zelf door de auto periodiek gereinigd.Even my 2 cents :
De Astra H is voorzien van CAN-bus. Kortgezegt komt het erop neer dat overal waar een draadje aanzit wordt aangestuurd door een computer.
Dit houdt in dat je bij het minste of geringste dingetje wat je elecktronisch wijzigt of aanpast je problemen en fout meldingen krijgt.
Simpel voorbeeldje : ik wissel mijn radio uit en direct daarop werkt de climate controle niet meer omdat deze niet meer door de radio en het scherm herkend word.Daarnaast heb ik ook al 2 keer meegemaakt dat tijdens het uitlezen van een Astra H met een OP-com bepaalde dingen niet meer werkte terwijl we alleen aan het “kijken / lezen” waren op dat moment.
Wees erg voorzichtig met wat je in en aan de auto op elecktronica gebied doet en ga zeker niet zelf de handige klusser uithangen als je niet 100% zeker weet wat je doet. Als je computer de geest geeft heb je een serieuze (financiele) uitdaging
Gr. Arjan
7 augustus 2011 om 10:40 #17895497Dank voor je reactie Arjan.
Daar heb ik wat aan …en ben ik voldoende verwittigd.
Hebben anderen gelijkaardige meningen/ervaringen?
Gr. HAUG -
AuteurBerichten
- Je moet ingelogd zijn om een antwoord op dit onderwerp te kunnen geven.