Corsa heel lang stil gestaan, Dynamo laad accu niet meer op

Forumindex Forums Modellen Corsa Corsa heel lang stil gestaan, Dynamo laad accu niet meer op

  • Dit onderwerp is leeg.
4 berichten aan het bekijken - 1 tot 4 (van in totaal 4)
  • Auteur
    Berichten
  • #17237790
    radio749
    Deelnemer
      Lid sinds:
      19 March 2012

      Ik heb een Opel Corsa Comfort uit het jaar 2001 aangeschaft.(electronic)
      Deze auto heeft meer stil gestaan dan gereden.
      Nu eindelijk kunnen wij hem in gebruik gaan nemen maar stuiten gelijk op het probleem dat de Dynamo niet bijlaad.
      Ik kan me daar wel wat bij voorstellen als je zowat 2 jaar buiten stil gestaan hebt.
      Natuurlijk zijn de koolborstels aangetast en moet het zaakje binnen in de Dynamo even weer soepel gemaakt worden.
      Maar buiten het feit dat ik even moet uitzoeken hoe ik deze Dynamo los maak had ik ook de indruk dat alles over een riem loopt.
      Dus Dynamo, distrubitie, waterpomp dus vermoed ik dat zomaar los gooien van de Dynamo niet echt verstandig is.

      Daar ik niet een echte expert ben op autotechniek wil ik even gebruik maken van jullie kennis en ervaring omtrent dit voorval.
      Hoe pak ik het nu aan?

      Peter

      #17880201
      Jurgen
      Deelnemer
        Lid sinds:
        6 September 2007

        Wat voor motor zit er in? Liefst even de motorcode geven, die staat wel op je kentekenpapieren. De dynamo wordt niet aangedreven door de distributieriem, dus maak je daar geen zorgen over ;) Eerst de accu even loskoppelen, riem los maken en dynamo eraf halen. Persoonlijk zou ik voor een andere dynamo gaan, voor hetzelfde geld is je spanningsregelaar overleden en zit je voor niks je dynamo schoon te maken. ;)

        #17880202
        radio749
        Deelnemer
          Lid sinds:
          19 March 2012

          Bedankt voor je snelle reactie en de informatie.
          Motorcode wordt als zodanig niet vermeld op het kenteken
          wel staat er Corsa-C z1.2xe easytonic
          AB11 1A02A2BDCA5
          benzine 1199 cm3
          M1 AB personenauto

          Kun je daar wat mee?
          En het loshalen van een Dynamo is dit dmv 2 bouten.
          De riem wordt gespannen dmv een veer.

          Peter

          #17880203
          Jurgen
          Deelnemer
            Lid sinds:
            6 September 2007

            yep, motorcode is z12xe. Die spanner kan nog wel even gekut zijn, als dit hetzelfde is als een x12xe uit een corsa b. Loshalen wil nog wel maar om de spanner weer in te drukken zodat de riem er weer op kan, dat was vrij lastig toen ik het gedaan heb. Dynamo zelf loshalen is een koud kunstje, geloof idd met 2 bouten.

          4 berichten aan het bekijken - 1 tot 4 (van in totaal 4)
          • Je moet ingelogd zijn om een antwoord op dit onderwerp te kunnen geven.