Grote Beurt..?

Forumindex Forums Modellen Tigra Grote Beurt..?

  • Dit onderwerp is leeg.
5 berichten aan het bekijken - 1 tot 5 (van in totaal 5)
  • Auteur
    Berichten
  • #17216198
    Dominic
      Lid sinds:
      17 December 2009

      ik wil me tigra binnenkort ff wegbrengen voor een beurtje..
      maar wat kun je zelf en wat moet je echt laten doen?

      bougies is natuurlijk niet zo heel moeilijk..
      vloeistoffen nakijken vullen doet iedereen wel maandelijks toch?
      remmen heb ik pas gezien met de velgen wisselen die waren goed (ruim over de 1cm)
      luchtfilter is ook net 2 klipjes omhoog gooien en t matje wisselen..

      olie filter en olie verversen laat ik liever bij een garage doen
      alhoewel ze 50,- minimaal voor 5 liter olie vragen???

      wel wil ik met KVS laten vervangen compleet..

      nieuwe multi, distributie riem, spanrollen en waterpomp wil
      ik ook laten vervangen..

      iemand verder nog punten die gedaan worden bij een
      beurd of echt nodig zijn?

      heb gelezen dat de interieur filter (pollenfilter) ook
      vervangen word soms? waar zit die ergens?
      bij autodata stond dat ie ongeveer naarst de accu zit?

      edit: gevonden :D http://www.boschautoparts.co.uk/pdf/ComboSNR010_1.pdf

      #17589857
      groenetijger
        Lid sinds:
        13 December 2007

        Remvloeistof en soms nog versnellingsbak olie enzo..
        Benzinefilter

        Allemaal van die kleine dingen, maar als je em wegbrengt en zegt; doe maar een grote beurt, dan regelen hun dat.
        Of ga je gedeeltelijk zelf doen? Ik bedoel; zoveel scheelt dat dan toch niet meer..

        #17589858
        Dominic
          Lid sinds:
          17 December 2009

          Denk dat een grote beurt + disti set gauw 350,- gaat kosten..

          Hoe goedkoper hoe beter toch :D

          #17589859
          pascalo
            Lid sinds:
            11 March 2009

            Met de huidige tarieven van de garagebedrijven kunnen de kosten van een grote beurt aan uw auto behoorlijk oplopen. Daarom hier een leidraad voor het zelf uitvoeren van een grote beurt.

            Bij een grote beurt gaat het in essentie om de volgende zaken:

            -motorolie verversen

            -oliefilter vervangen

            -bougies vervangen

            -luchtfilter vervangen

            -remblokken controleren en evt. vervangen

            -koelvloeistof controleren en evt. bijvullen

            -remvloeistof controleren en evt. bijvullen

            -stuurbekrachtigingsvloeistof controleren en evt. bijvullen

            Begin met het controleren van alle vloeistoffen voordat je naar de automaterialenhandel gaat. Dan weet je wat je nodig hebt. Bij de automaterialenhandel kunnen ze aan de hand van het kenteken zien welk type onderdelen je nodig hebt. Zorg dat je die dus bij de hand hebt.

            Basis boodschappenlijstje:

            -oliefilter

            -olie (de automaterialenhandel weet hoeveel je van welke soort nodig hebt)

            -bougies

            -luchtfilter

            Olie en oliefilter

            Laat allereerst de motor afkoelen.

            Om de olie te verversen krik je de auto aan de voorkant op. Zet hem voor de veiligheid op bokken of leg er een groot stuk hout onder voor het geval de krik het begeeft. Zoek de carterplug, deze zit meestal op het laagste punt van het motorblok in de carterpan. Neem de juiste maat sleutel erbij en zorg voor een afwasteiltje of andere plastic bak die onder de auto past. Er zit bijna nooit meer dan 5 Liter olie in een motorblok.

            Zorg dat het teiltje goed onder de carterplug staat. Maak deze nu los en verwijder hem. Let op! Als je niet naderhand in de olie wilt zoeken naar de plug, houdt die dan goed vast bij het losdraaien.

            Als de olie helemaal uit het blok is draai je het oliefilter los. Je kan deze herkennen door het nieuwe filter te bekijken. In de meetse gevallen kan je het filter met de hand losdraaien. Lukt dit niet dan kan een oliefiltertang uitkomst bieden. Pas op! ook in het filter zit olie.

            Op het nieuwe oliefilter zit een rubber randje als afsluitring. Smeer deze in met een beetje olie. Draai vervolgens het nieuwe filter goed strak vast met de hand. Aandraaien met een tang is niet nodig. Vergeet niet de carterplug weer terug te draaien en goed vast te zetten. Eventueel kan een nieuwe koperen sluitring gebruikt worden, dit vindt ik zelf echter niet zo nodig als de oude niet teveel versleten is.

            Je kan nu de olievuldop bovenop de motor verwijderen en de nieuwe olie toevoegen. Let op met de hoeveelheid. Teveel olie in het blok is niet goed voor de motor. Controleer de vulgraad met de oliepeilstok.

            Bougies

            Om de bougies los te kunnen draaien heb je een bougiesleutel nodig. Deze bestaan in meerdere maten. 14mm, 16mm en 21mm zijn echter de meest voorkomende. Een bougiesleutel hoeft niet meer te kosten dan 10 euro.

            Haal eerst de nodige plastic kappen weg totdat de bougiekabels zichtbaar zijn. Onthoud goed welke kabel aan welke bougie zit. Deze volgorde is heel belangrijk. Haal deze los door voorzichtig te trekken. Enige kracht kan nodig zijn. Nu zijn de bougies vrij om losgedraaid te worden. Verwijder ze en vervang voor de nieuwe bougies. Bij het vastdraaien oppasen dat ze recht in de schroefdraad vallen. De schroefdraad in het aluminium kan makkelijk beschadigen. Als de bougie niet soepel erin draait is er iets mis.

            Sluit alles weer aan(let op de juiste volgorde van de bougiekabels).

            Luchtfilter

            Zoek het luchtfilterhuis. Meestal bevindt zich dat ergens aan de zijkant van de motorruimte en kan je herkennen aan de dikke buis die naar het inlaatspruitstuk van de motor loopt. Maak het luchtfilterhuis open. Verwijder het oude luchtfilter en plaats de nieuwe. Let op dat deze weer goed aansluit. Maak het huis weer dicht.

            Je hebt de basispunten nu gedaan. Verdere punten zijn de controle van de remblokken. Dit kan het beste als een wiel vewijderd is. Als er nog minder dan 4mm voering op de blokken zit dan zou ik deze vervangen.

            Bron: http://www.leerwiki.nl/Hoe_geef_ik_mijn_auto_een_grote_beurt%3F

            #17589860
            Dominic
              Lid sinds:
              17 December 2009

              had m ook al gevonden ;)

              Grote beurt stelt dus niet veel voor eigenlijk?
              Zonde van je geld om te laten doen bij een garage (tenzij je t zelf echt niet kunt..)

              Distri riem begin ik zelf niet aan.. Is me te nieuw voor mij.. :D

            5 berichten aan het bekijken - 1 tot 5 (van in totaal 5)
            • Je moet ingelogd zijn om een antwoord op dit onderwerp te kunnen geven.