Je gebruikt een verouderde webbrowser. Het kan mogelijk deze of andere websites niet correct weergeven. Het is raadzaam om je webbrowser te upgraden of een alternatieve webbrowser te gebruiken.
Volgens autodata programma wat ik regelmatig gebruik staat voor mijn Z22SE motorblok dat de thermostaat al bij 82graden op gaat? is dit normaal voor deze motor? Ben namelijk gewend dat de thermostaat bij 92 graden opengaat. Mij valt ook op dat deze motor snel op bedrijfstemperatuur is. Maar dat zou te maken hebben omdat de Z22SE een aluminium blok is.
De koelvloeistof in een verbrandingsmotor is een vloeistof die wordt gebruikt om overtollige warmte af te voeren, die anders de motor zou beschadigen. Meestal is deze vloeistof water met enkele toevoegingen.
Koelvloeistof voor een auto bestaat uit gedemineraliseerd water waaraan antivries, een middel tegen schuimvorming, smeermiddel en een anticorrosiemiddel is toegevoegd. De koelvloeistof voor een auto heeft een hoog kookpunt, rond de 135°C, en dient goed tegen vorst te kunnen, tot wel -35°C. In de loop der tijd veranderen de eigenschappen van de koelvloeistof door veroudering, zodat het na zo'n 50.000 km vervangen moet worden.[bron?] http://nl.wikipedia.org/wiki/Koelvloeistof_(auto" onclick="window.open(this.href);return false
Nergen voor nodig je druk maken Kookpunt ligt op 135 graden dus je hebt nog ruim 25 graden marge :vertag
@tvdr wrote:Hoeveel zou dat schelen dan qua rendement? Ik snap dat dat moeilijk te voorspellen is maar praten we dan over 2% of over 20%?
Dus dat word dan onvolledige verbranding, dat zal ook wel niet goed zijn denk ik
Als je weet dat het rendement van een c20xe motor maximaal 37% is (dwz van de 100% energie (benzine) die er wordt ingestopt wordt maximaal 37% omgezet in mechanische energie, de rest is warmte!) en dat deze motor bij zijn introductie in de jaren 80 de ottomotor met hoogste rendement was, dan snap je dat het rendement door meer koelen niet gigantisch wordt beinvloedt.
Overigens wordt er weinig gepubliceerd over de rendementen van de huidige moderne "downsize" motoren.
Lees nu een mooi bericht over het verbeterde rendement van de nieuwste Toyota motor "waarmee het rendement van de nieuwe motor op 37% uitkomt" Dus bij Toyota zijn ze nu net zover als Opel met de c20xe in de jaren 80! :jerry Het zijn overigens geen meetgegevens rechtstreeks van Toyota, hier kwam ik het tegen: http://www.autoblog.nl/nieuws/toyota-zet-nieuwe-motoren-op-atkinson-dieet-66413" onclick="window.open(this.href);return false;.