origineel gepost door McKaamos
origineel gepost door mantadevil
heb geen koper door de auto liggen ,maar van die dikke blauwe leiding
dacht zelf ook al bij lekkage ruik je het meteen
Je ruikt het direct idd, maar ik zou in een dergelijke situatie in ieder geval de brandstofleiding naar een hoger punt dan de brandstofpomp en/of tank leiden om daar na weer naar beneden te gaan. Als de boel dan lek raakt stopt de stroom zodra je de motor afzet en komt alleen het laatste beetje wat in het omlaaglopende deel van de leiding zit er nog uit.
Als je dat niet doet, bestaat de kans dat de brandstof blijft lopen omdat er druk van een hoger punt op de leiding staat.
Als dat hogere punt de tank is zal hij blijven lopen tot de tank zo ver leeg is dat er geen drukverschil meer is.
Een halve liter benzine is minder leip dan de halve tank. Zeker met de dampen die er af komen en jou kunnen bedwelmen tijdens het rijden. Laat staan de rokers onder ons die dan een brand of ontploffing kunnen veroorzaken.
Dit is niet helemaal correct.
Aangezien de benzine leiding vanaf de tank luchtdicht is, en dus enkel vloeistof in zit. Zal een lek op een lager punt dan de tank ervoor zorgen dat de hele tank leeg getrokken wordt. Ondanks dat die over een hoger punt heen moet.
Dit omdat de vloeistof die eruit komt, zorgt voor een onderdruk in de leiding, en daardoor weer vloeistof aanzuigt. De ontluchting in de tank zorgt ervoor dat daar geen onderdruk kan ontstaan.
Wie dit niet gelooft, kan het proberen met een groot glas water, en een doorzichtig slangetje. Zuig aan het slangetje totdat het water in de gehele slang zit (net als bij de benz leiding) en zorg dan dat het water uit het slangetje kan (net als een lek) en zie wat er gebeurd.
Bij een lek ga je dus je hele tank inhoud in de cabine krijgen.
Nu is die kans bij koper leiding vrij nihil, maar persoonlijk zou ik het niet doen, en gewoon buiten om leggen. Is naar mijn idee veiliger.