Zelfbouw auto

Daar wil ik ook wel wat voor huren. Dat vind je nergens zo goedkoop. Laatste loods waar wij keken was net zo duur als wat ik nu elke maand kwijt ben aan mn huis. Gelukkig heb ik nu een garage aanhuis
 
Hoe zit het eigenlijk met de Opel GT? Heeft deze een apart onderstel (inclusief het raamstijl)? Als ik dit zo bekijk, zou ik het haast wel denken:



2.jpg
 
Zag trouwens op internet ook filmpjes van GM, waarbij ze pickups en dergelijke in elkaar zetten, ook allemaal met een apart onderstel. Deze is toch ook niet vastgelast aan het 'koetswerk'?
 
Nee, de carrosserie wordt daar op het chassis gebout.

Maar die ladderchassis die daar gebruikt worden zijn wel echt loodzwaar.



Overigens heeft een oude Toyota Landcruiser bijv. ook geen zelfdragende carrosserie en haal je met 8 of 12 bouten (ben het even kwijt) de carrosserie van het chassis af.
 
@Klopper wrote:Zal al een wonder zijn als ik een werkruimte heb :P Zoek nog steeds iets in de buurt voor max 80,- in de maand inclusief elektra



Ik betaal al meer voor een garagebox ZONDER stroom :D :shock:
 
@trashmetal wrote:@Klopper wrote:Zal al een wonder zijn als ik een werkruimte heb :P Zoek nog steeds iets in de buurt voor max 80,- in de maand inclusief elektra



Ik betaal al meer voor een garagebox ZONDER stroom :D :shock:



Betaal voor 100m² €200,- all-in... Maar dan wel zelf verlichting ophangen, entresol maken, trap bouwen, enz.

Stroomvoorzieningen: 230V(direct aanwezig) en uitbreiding 230V en aanleg 380V wordt aangebracht indien gewenst.

Al met al niet veel geld, en gelukkig wordt die €200,- verdeeld over 2 personen, maar toch... Goedkoper heb ik nog niets kunnen vinden!



Gr.

Pastra
 
Mja, delen met meerdere personen (3-4) zou voor mij ook wel ideaal zijn. En zooi zelf aanleggen is geen enkel probleem. Alleen dan ook nog het euvel dat 't enigszins in de regio moet zijn.



Dat zo'n ladderchassis zwaar zouden zijn had ik eigenlijk al wel verwacht. 1> het zijn Amerikanen, alles moet groot en 2> Pickups moeten nou eenmaal stug en sterk zijn.
 
Een Mercedes-Benz G-klasse heeft ook een apart ladderframe. En met name de oudere zijn niet zo duur.

Is ook wat korter dan die enorme dingen uit de US van A.



Andere mogelijkheid: donorauto kopen en de carrosserie eraf slijpen. Houd je een slappe vloer met motor en alles over. Dan kun je dat versterken en kom je ook wel een eind, denk ik. Maar dat is wel een bak werk.
 
eh dwalen we niet een beetje af ?



in zijn eerste post wil hij een auto(tje) van 5 tot 600 kg bouwen met een kleine motor !



weet niet hoe je dat wilt doen met een ladder chassis van een benz ?

als je zo licht wilt wordt het of donkervoort achtig of richting ariel atol



als je al iets met een ladder chassis wilt kom je eerder bij zoekiezoekie uit.

dat is al weer wat kleiner.

en dan een eigen ontwerp body van polyester maar ook dan ben je al over de 600 kg heen



theun
 
Tja, Martin begint zelf over een ladderchassis van een pick-up uit de VS.

Dan is onze MB G-klasse al weer een stuk kleiner en lichter.



Overigens pak je het chassis van een G-klasse (zonder blok en onderstel) in je eentje, dat is zo zwaar nog niet.

Als je het dan nog kunt inkorten, lichte motor erin, op zoek naar een licht onderstel gaat of zelf bouwt, dan kom je nog niet op een enorm gewicht.



Ik denk dat voor een zelfbouw 600 kg wel extreem licht is, tenzij je iets wilt bouwen zonder echte body, dus dan moet je meer kijken naar iets als een Ariel Atom. Anders kom je al gauw uit op exotische (dure) materialen.
 
@Eviltruckdriver wrote:misschien 1400 tsi van volkswagen :puke valt veel vermogen uit te halen of een 1200tsi :thumb grts





Deze kunnen standaard al niet veel hebben..



Laat staan als je ze gaat kietelen..

Lijkt me niet heel verstandig..



Willem
 
Terug
Naar boven