EEN STUKJE UIT 2009:
Een moderne dieselauto rijdt op de snelweg schoner dan de met benzine- en elektromotor uitgeruste hybride varianten. Dat blijkt uit onderzoek van voorlichtingsbureau Milieu Centraal. Het is niet de eerste keer dat er vraagtekens worden gezet bij de milieuwinst van hybride autotechnologie.
Hybride auto’s zijn al eerder in een kwaad daglicht komen te staan omdat ze niet aan de verwachtingen voldoen. Eerder dit jaar kwam het Duitse AutoBild met onderzoek naar buiten waaruit blijkt dat makers van hybride auto’s claims over brandstofverbruik van hun auto’s niet waarmaken.
Volgens Bild moeten we trouwens álle cijfers in de autofoldertjes met een flinke korrel zout nemen. De Duitse onderzoekers constateren bij alle onderzochte auto’s, benzine, diesel en hybride, forse afwijkingen met het werkelijk gemeten benzineverbruik. Maar de hybride voertuigen spannen de kroon. De Prius verbruikt in de AutoBild-test maar liefst 39 procent af van het opgegeven verbruik, de hybride Honda Civic maar liefst 43 procent.
Ook een andere recente Duitse test, die van Automotive-Online, laat een flinke afwijking zien, gemiddeld 11 procent voor alle geteste auto’s. En ook in deze test wijken de hybride voertuigen veruit het meest af van de fabrieksopgave.
De door zowel elektro- als benzinemotor aangedreven auto’s genieten echter wél belastingvoordeel. zo hebben ze een lage bijtelling, krijgen ze hoge kortingen op de aanschafbelasting en op de motorrijtuigenbelasting. Het ministerie van Financien is, ook naar aanleiding van het meest recente onderzoek, niet van plan de maatregelen aan te passen.
De stelligheid waarmee het ministerie haar beleid verdedigt, is verklaarbaar. De ambtenaren van Financien gaan uit van een veel groter aantal kilometers stadsverkeer. Dieselauto’s zijn volgens het ministerie veel vervuilender in de stad dan hybride auto’s. De onderzoekers van Milieu Centraal gaan bij hun berekeningen uit van een gemiddelde leaserijder die jaarlijks zo’n 83 procent van zijn kilometers op de snelweg rijdt. De Belastingdienst baseert zich daarentegen op de gemiddelde automobilist. Die rijdt maar liefst zeventig procent van zijn kilometers in de stad.
Het spijt me zeer (eigenlijk niet) maar als ik dit lees vind ik het dus gewoon diefstal.
Als de overheid echt om het milieu geeft hanteren ze een ander beleid.
Dat je het wist toen je de auto aanschafte heb je ook weer een punt

maar zo blijft het wel een melkkoe!!