Luchtregeling werkt niet van ECC, Astra G

corsaagsi

Post vaak
Goedendag, vandaag een probleempje opgelost wat ik graag met jullie wil delen, wellicht dat iemand er iets aan heeft.



De auto (van een kennis van me):

Astra G 2002 met ECC (climate control)



De klacht:

Ruitontwaseming doet het niet meer (mogelijk nadat een vriendelijke buurman de accu heeft vervangen). Later bleken de Luchtverdeelkleppen helemaal niet te werken.



De oplossing:

Eerst heb ik gekeken of de regelmotoren het deden (zitten aan de linkerkant van de middenconsole). Deze deden beide niks, dus dacht ik dat het daar niet aan zou liggen aangezien het wel heel toevallig zou zijn dat beide motoren defect waren.

Toen heb ik geprobeerd om de ECC uit te lezen, maar dat kon ik met mijn programma niet helaas. Vandaag naar een bevriend Opel specialist gereden en daar heb ik de Tech 2 eraan gehangen.

Het bleek dat de kalibratie van de luchtverdeelklep verlopen of kwijt was. Deze storing gewist en hij deed het weer! De ECC blokkeerd dus de klep bij deze storing zodat er geen verdere (mechanische) schade kan ontstaan. Na het wissen van de code kalibreert de ECC zichzelf gewoon weer.



Dus wanneer je luchtverstelling niks meer doet, eerst even langs de dealer of specialist met de juiste apparatuur om de storing te wissen.
 
Ik heb nu waarschijnlijk hetzelfde probleem.

Zo te zien werken mijn luchtverdeelkleppen ook niet meer.

Hebben wel altijd gewerkt, zeker tot en met December vorig jaar toen mijn auto is gekeurd.

Afgelopen Januarie moest ik er een nieuwe accu inzetten, en volgens mij werken vanaf die tijd zo'n beetje mijn luchtverdeling ook niet meer, en nu

voor de keuring moet het wel weer werken. Hoe groot is de kans denk je dat dit om hetzelfde probleem gaat?

Oh ja..ik zeg het er even bij: Ik ben geen nieuw lid! Ben al jaren lid van het opelforum, maar weet mijn inlog gegevens niet meer. (lang niet nodig gehad).

 
 
Misschien toch maar even opnieuw voorstellen aangezien ik ook niets meer kan vinden van toen.

Ik ben Michel Richardson, 52 jr, woon in Den Haag, en heb voorheen altijd in diverse Manta's gereden, waarvan de laatste er 1 was met een c20xe.

Helaas heb ik deze weg moeten doen vanwege ziekte en schuldhulpverlening.

Nu vandaag de dag geen last meer van de ziekte (3 jr. geleden niertransplantatie gehad).

Nu heb ik een Astra G uit 2001 16-16v want ik wil wel Opel blijven rijden natuurlijk!

Voor diegenen die het zich misschien nog herinneren...ik ging toen waarschijnlijk onder de naam MantaMich of Mich of misshien zelfs wel Manta 16v..ik weet het niet meer precies helaas.

 
 
Terug
Naar boven