Lage licht opbrengst van de koplampen

Heks

Post weleens wat
Hallo allemaal!



Ik zit met het volgende. Het viel me laatst weer eens op (toen ik buiten de randstad kwam 's nachts), dat ik 's nachts op onverlichte wegen eigelijk veel te weinig zie.

Het lijkt er haast op dat de licht opbrengst van de koplampen te laag is, want met de andere auto's waar ik mee rij, heb ik dit probleem niet.



Ik heb gewoon de standaard koplampen (electrisch verstelbaar) die op een Corsa B zitten. Nu staat me bij dat dit een bekende kwaal is bij verschillende Opels, maar is hier wat aan te doen?

Op het forum las ik voornamelijk de optie om over te stappen op xenon verlichting. Nu is dat financieel niet haalbaar en ik vind het niet echt bij de auto passen (iig niet de mijne, dan zal ik toch eerst moeten gaan poetsen en verlagen)

viewtopic.php?f=5&t=162349&hilit=weinig+licht+opbrengst



Ik heb er al andere lampen in gezet, maar dit maakt voor zo ver ik kan zien geen verschil. Beide lampen waren al behoorlijk nieuw (van december).

Verder heb ik alle massapunten (iig die ik kon vinden met de Haynes er naast) schoongemaakt. Geen resultaat.



Heeft er iemand nog suggesties?
 
staan ze wel op de juiste hoogte afgesteld? en nee niet met de schakelaar naast je stuur maar met de stelschroef op de koplamp zelf.



rij anders even naar de garage of ze koplampen af willen stellen duurt 5 min ofzo. die hebben een apperaat daarvoor
 
Ze staan als het goed is gewoon netjes afgesteld. Zal er morgen (of misschien straks) nog even extra naar kijken.



Ik zal het z.s.m. laten weten, maar zelfs als staan ze te laag. Is de lichtopbrengst zeer mager te noemen.
 
Geven niet echt spannend licht die Originele H4 lampen.



Afstelling is wel belangrijk.



Willem
 
Ben braaf langs de garage gereden, had natuurlijk hulpveren geplaatst, dus mochten wel wat hoger.

Maar moet zeggen dat het nog steeds een beetje treurig is en dat was nog zonder regen.

Zal toch maar gaan sparen voor angel eyes vrees ik en daarna al dan niet xenon daarin zetten. Denk toch dat de enige echte oplossing is.
 
Heb beide koplampen er vandaag uit gehaald. Helaas 1 beugeltje gesloopt, maar ja.

Beide reflectoren goed nagekeken en zijn in orde, iig voor zover ik kan oordelen.





@carento, zal ik zeker doen, want ik heb er zelf ook een schurft hekel aan.



Wat angel eyes betreft: als ik het goed begrepen heb, moeten er projectoren in zitten om de mogelijkheid naar xenon open te houden? Ik zag er alleen zelden bij staan dat ze electrisch te verstellen zijn. Klopt dit ?
 
Terug
Naar boven