How-To [HOW-TO] - Vectra B : Leds in bedieningsknoppen bouwen

Dit betreft een handleiding of instructie

speaker

Woont hier bijna
HOW2 ..... Leds in bedieningsknop !



Om deze how2 te doen, moet je eerst met een klein schroevendraaiertje voorzichtig de knoppen uit je dashboard wippen.



Als voorbeeld nemen we de lucht-circulatie schakelaar.

IMG_1972Medium.jpg




Met het kleine schroevendraaiertje wip je ( op de plek van de rode pijltjes ) de 2 delen van elkaar.

IMG_1977Medium-1.jpg




De binnenkant ziet er zo uit

IMG_1982Medium-1.jpg


De rode stippen zijn de plus ( +) en de blauwe is de massa ( -)

Wip het plasticje met de 2 lampjes uit de schakelaar.

IMG_1984Medium-1.jpg




Neem nu de ledjes ( zelf heb ik blauw voor de verlichting en rood als functie-verlichting , maar je kan ook andere kleuren nemen. )



Soldeer de verlichtings led met de + op de rode stip bovenaan en de functie-led met de + op de rode stip aan de rechterkant. Je moet de pootjes een beetje naar eigen inzicht vormen zodat ze goed zitten.

Soldeer de negative pootjes van de leds aan de blauwe stip ( massa )



Nu moet je de bovenkant van de schakelaar ( kop van de knop ) nog even van het middenstuk halen. Ook gewoon met een schroevendraaiertje op wippen. Let op ! raak de 2 kleine veertjes niet kwijt !!

Neem een 5MM boortje en boor de gaatjes even uit , dan passen de leds er goed door

IMG_1990Medium.jpg




Nu alles weer in elkaar zetten en dan de volgende schakelaar !!





Suc6 !!!



FF een tip: De gevarenlicht-schakelaar hoef je niet te doen, omdat daar rood plastic voor zit en geen eer aan te behalen is !!
 
Terug
Naar boven