CV ingebouwd -> knipperlicht aansturing

gose91

Post vaak
Ik heb de afgelopen dagen heerlijk in het zonnetje op de stoep een setje centrale deurvergrendeling (dit setje) in de auto gerommeld. Alles werkt als een tiet, behalve de knipperlicht aansturing. Daar wil ik voor de zekerheid nog even een vraagje over stellen voordat ik in allerlei draden ga knippen.



Ik weet niet hoe de knipperlichtsturing in een Astra F werkt. Is dit een enkele multitimer of heeft elke kant aparte relais liggen? Afhankelijk van welk systeem ik heb, zou ik graag willen weten waar ik de CV set het beste op aan kan sluiten. Er komen twee plusdraden uit die bedoeld zijn om knipperlichten aan te sturen.



Knippen en solderen heb ik ervaring mee; er is al genoeg elektronica in mn groene bak gegaan.
 
Ik heb mijn universele set aangesloten achter de alarmlichten schakelaar daar lopen 3 draden, 2 zijn er van de lampen en 1 van het licht op het dashboard.
 
die 2 pulsdraden zitten die op 1 pin op je cv setje?



indien ja moet je diode's gebruiken. anders gaan beide knipperlichten aan als je naar links knippert, of naar rechts
 
Nee, twee aparte pinnen. Dus dat moet geen probleem zijn.



Ik heb wel eens de middenconsole eruit gehad en als ik het me goed herinner liepen er wel meer dan drie draden achter de alarmlicht schakelaar.

Zitten daar dezelfde kleuren als bij de knipperlichten voor? Zo ja, dan kan ik de middenconsole er weer lekker uit gaan prutsen.
 
Dus als ik het nu goed bedenk werkt de aansturing zo:



Er loopt een signaal van de plus door vervolgens een relais en de schakelaar naar het knipperlicht. Door de schakelaar te bedienen sluit je een kring, waardoor het relais actief wordt. Die stuurt een knippersignaal naar de schakelaar, waar de stand van de schakelaar bepaalt naar welke lampen de stroom gaat.
 
Hoe het ook werkt, bij de knipperlichthendel zitten een zwart-witte en een zwart-groene draad die voor de knipperlichten zijn. Daar zitten de twee plussen van het setje nu op en het werkt helemaal perfect!
 
Jazeker. En dat gaat goed.

Alleen jammer dat ik mijn opnieuw geplastificeerde bestuurdersdeur weer kan opentrekken, omdat er een contactje van de servomotor los zit... Ach ja, zo blijven we lekker bezig
 
Terug
Naar boven