Astra en erfenis

Daan1908

Post weinig
Hallo Allemaal

Ik zit met een dilemma
Mijn broes is in April overleden en hij had een Astra van 30-11-2000
Nu is inmiddels de apk verlopen omdat ik niks met de auto kon en mocht doen
Hij staat dus nu inmiddels 8 maand stil
Nu ben ik bijna rond met de erfenis beneficiair te aanvaarden
Nu is dus mijn vraag zal ik hem klaar maken en verkopen met apk of de auto zo doorverkopen als hij er nu staat ?
En zal ik ook alle vloeistoffen moeten vervangen ?
Het is voor mij zelf geen optie om de auto te behouden

Gr Daan
 
Hallo Daan,

Niet doen. Je mag als je de nalatenschap benificiair hebt aanvaard de Astra niet zelf verkopen. Dat wordt gezien als een aanvaarding van de nalatenschap. Gevolg daarvan is dat je zelf daardoor aansprakelijk wordt voor een eventueel tekort in de nalatenschap. Dat betekent dat jij opdraait voor de schulden die overblijven na aftrek van positieve opbrengsten in de nalatenschap.

Hoe een nalatenschap moet worden afgewikkelt bij benificiaire aanvaarding is wettelijk geregeld. Google maar eens op benificiaire aanvaarding.

Succes.
 
Ja dat klopt het kan pas als de schuldeisers zijn aangeschreven
temninste dat hoorde ik van een bewindvoerder
ik denk dat ik morgen de stukken van de rechtbank thuis krijg
dus ik loop een beetje veel te ver op de zaken voor uit
ik zal me dan nog eens goed laten informeren
 
Ok, Daan,

Ik had voor de duidelijkheid in mijn post er ook even bij moeten zetten dat ik uit ben gegaan van de situatie dat jij de opbrengst van de Astra voor je zelf wilde houden en niet gebruiken om schuldeisers van de nalatenschap te betalen. Dan loop je het risico van een persoonlijke aansprakelijkheid en dat wilde ik met mijn post voorkomen. Ik begrijp dat er een bewindvoerder voor de nalatenschap is, hij of zij kan je precies vertellen wat je wel en niet mag.

Succes bij de afwikkeling.
 
Terug
Naar boven