Misfire Vectra 1.8 Z18XE alternatieve oorzaken?

Beste leden,

Ruim anderhalf jaar begon mijn auto bij het wegrijden op rotondes enorm te stotteren en gaf het misfires op cilinder 1. De bobinebrug is toen vervangen en 4 bougies. Probleem is opgelost geweest tot vorige week. Het begon weer met optrekken in relatief lage toeren van 2 naar 3. Enorm schokken en bij mijn vriendin tot motormanagement lampje tot gevolg. P301. Ook lichte plofjes uit uitlaat in stationair.

De bobinebrug en bougies zijn dus vervangen, 4000km geleden. Monteur heeft hem vandaag opengehaald en ziet geen gekke/afwijkende dingen aan de bougies. Voor de zekerheid gekeken of 301 verplaatst naar 303 met verwisselen. Echter komt er nu ook geen melding meer. De ene keer heeft de auto weinig last van dit probleem en andere keer is die niet te houden. Uiteraard heeft die weinig last bij de garage. Had gehoopt dat die dus wat kon zien aan de bougie in 1 maar dit brengt dus niets noemenswaardig.

Ik heb opdracht gegeven de Bosch bougies voor NGK te laten vervangen om te kijken of dit zou helpen. Auto staat nu nog daar.

Hebben jullie nog ideeen? Een Brits Vectra forum wees mij op verstopte katalysator of een vacuumkanaaltje in volgensmij het gasklephuis. Maar dan zou de misfire toch niet alleen enkel op 1 moeten zijn?</p>
Ik hoor graag van jullie.

Groeten,

Laurens

 
 
Auto is naar de garage geweest en er zijn 4 bougies vervangen voor NGK’s. Helaas geen effect. Idee van geblokkeerde katalysator of kanaaltje in gasklephuis lijkt ook onwaarschijnlijk aangezien de misfires enkel op cil 1 zijn.

Alhoewel de bobine 2 jaar oud is en enkele duizenden kilometers dan toch deze nog maar vervangen. Verder tast ik echt in het duister. Mochten er ideeen zijn hoor ik het graag.

 

Groeten,

Laurens
 
Net onder Den Helder, voor de meesten helaas een uithoek.

Ik denk dat ik nog de bobine ga vervangen aankomende week en hopen dat dat het verhelpt. Wellicht is die toch weer stuk gegaan. Lastig dat de auto verder in de garage geen enkele andere storing aangeeft dan P301.

 
 
Gok gewaagd en probleem lijkt opgelost met nieuwe bobine. Lijkt wellicht een open deur maar de vorige van Bosch is er vrij recentelijk ingezet door de garage. Ging er niet vanuit dat deze met een paar duizend kilometers alweer vervangen zou moeten worden. Hopelijk gaat deze langer mee.

 

Bedankt voor jullie hulp.

Laurens
 
IK heb dit laatst ook gehad met mijn GTS 1.8

Bobine galerij laten vervangen en een nieuwe set bougies

Prijzig klusje mja het zij zo
 
Terug
Naar boven