Moeilijk opstarten Corsa C Z12XE

Astra_R

Post weinig
Hallo,

Er is een uitdaging ontstaan bij onze Corsa C en dat uit zich als volgt:
Vooralsnog bij een koude start, dan doet de startmotor het prima,
Vervolgens slaat de motor "aan",
Pruttelt wat op 500 toeren en mogelijk niet alle cilinders,
Daarna komt ie op en zijn er verder geen problemen meer.

Er worden geen foutcodes getriggerd.

1e zoekrichting was de distributieketting i.v.m. slijtage en 1e klacht na een lange rit.
Dat bleek helaas niet juist, maar er zit nu dus wel een nieuwe ketting op.

Wat zijn zoekrichtingen of vaak voorkomende problemen?

Alvast bedankt voor jullie reactie.
 
Beste,

Egr schoonmaken wilt wel eens helpen, bij een koude start moet de motor even 30 sec. Op 1200 toeren draaien en dat wilt die ook niet begrijp ik uit jou verhaal?
 
Beste,

Nee. Het was pruttelen op 500 toeren of minder. Het leek alsof 1 cilinder niet mee deed. Dat duurde dan even kort en daarna was het goed. Het ging ook niet consequent fout. "helaas" heeft het probleem zit nu al enkele weken niet meer gemanifesteerd.

 

V.w.b. EGR. Ik meen dat die bij aanschaf een keer een foutmelding gaf, maar verder hebben we qua rijden geen probleem meer ondervonden van de EGR.

 

Wel bedankt voor het meedenken. :good:
 
Gebruikt die koelvloeistof, boegies gecontroleerd? Klinkt als een lekke kopakking. Rammelt de distributie ketting?
 
Beste Haasje,

De distributieketting is nieuw. Dus nee, die rammelt niet meer.
De bougies zijn relatief nieuw <15.000 km. Die heb ik verder niet gecheckt. Ook omdat het niet consequent fout ging en ook niet bij een warme start of tijdens het rijden.
Koelvloeistof wordt ook niet verbruikt.

En sinds mijn laatste bericht nog steeds niet weer voor gekomen :scratch:
 
Als het wel terug komt zou ik inderdaad ff naar de bougies kijken voor een simple begin, kost je maar 20 min van je tijd
 
[quote quote=18370200]Beste Haasje, De distributieketting is nieuw. Dus nee, die rammelt niet meer. De bougies zijn relatief nieuw <15.000 km. Die heb ik verder niet gecheckt. Ook omdat het niet consequent fout ging en ook niet bij een warme start of tijdens het rijden. Koelvloeistof wordt ook niet verbruikt. En sinds mijn laatste bericht nog steeds niet weer voor gekomen
wpml_scratch.gif
[/quote]

Inmiddels, na 1.5 jaar, wel weer en er is nu inderdaad een klein beetje sprake van kvs verbruik.
Dit is niet in de olie terug te vinden dus, misschien heeft Haasje toch gelijk. Ik zal de bougies er binnenkort even uithalen. ivm de ketting zie ik het niet zitten om de kop te demonteren.
Ook omdat mevrouw haar droomauto een Corsa-D is.
 
Terug
Naar boven