temperatuurmeter op dash werkt niet meer

Vraag 2: mijn Vectra B uit 99 2,5 V6 CDX
Ik heb de koelvloeistofbrug losgemaakt tussen de twee cilinderbanken, waarin de temp. sensor zit. Bovenop de brug zit ook een connector. Ik neem aan dat één van de twee de meter op het dashboard aanstuurd, maar welke ? en wat is diegene met de enkele connector (met ongeisoleerd schuifstekkertje) ?
Hoe kan ik de sensor testen?
Kan het zijn dat daardoor het servicelampje af en toe gaat branden?
 
de sensor met enkel het schuifstekkertje is die de meter aanstuurt.
simpel te testen door het contact aan te zetten en dan de draad tegen het blok aanhouden, als dan de meter begint op te lopen is de sensor stuk.

let op met vervangen deze zijn namelijk licht conisch dus niet tot het eind doordraaien.
 
het gaat niet om warm worden, de sensor is een NTC negatief temperatuur coëfficiënt, dat betekend dat hoe warmer hij wordt hoe minder weerstand deze heeft hoe meer de meter aangeeft.
als je dus de draad aan de massa legt heb je helemaal geen weerstand meer en zal de meter maximaal uitslaan.
 
Terug
Naar boven