Welke koppeling geschikt voor X30XE op F25 bak

Ik ben sinds half jaar in bezit van Calibra 2.5 V6 (X25XE) met F25 bak en bezig met ombouwproject naar een 3.0 (X30XE) motor. Heb al een aantal keer gelezen dat de koppeling van een 2.5 eigenlijk te zwak is en kan gaan slippen.
Zou een 3.0 koppeling (plaat/drukgroep/druklager) passen op het vliegwiel van de X25XE motor? Of wellicht de koppelingset van een 20LET turbo motor ? Of zijn er wellicht andere suggesties ?
 
Stuur eens een pm naar wim-v6.. Die heeft een x30xe in z'n vectra b hangen.. Die kan je hier 99% zeker antwoord op geven..
 
Ik heb van diverse bronnen begrepen dat de standaard 2.5 koppeling dit toch prima aan moet kunnen voor een verder standaard 3.0 motor. Dus een nieuwe gekocht.
 
Ik reed met een 3.2 op een f25 originele koppeling 0,0 problemen.

En een 3.0 tja 211pk? Ik nam de gok.

Mocht ik nog in me cali gaan rijden ligt er een f28 klaar + de hele set wat er bij hoort met sport koppeling en licht vliegwiel.
 
Heb zelf ook de standaard 2.5 koppeling, soms als ik heel snel schakel op hogere toeren wil ie net ietsjes slippen.
maar zo rijd ik bijna nooit. dus een 2.5 koppeling voldoet.

er worden hier en daar wel wat ( sport koppelingen ) aangeboden, voor aardig wat geld
 
Terug
Naar boven