stuurpomp maakt lawaai

Hallo,

ik heb een astra 1.6 16v bj:2002 waar de stuurpomp erg veel lawaai van maakt.ik dacht eerst zelfs dat het de lager van de dynamo was,maar toen ik de stekker van de stuurpomp los maakte was het geluid weg.ik hoef het stuur maar ff aan te raken of hij zoemt al (dus niet bij max uitslag) waarschijnlijk aan vervanging toe? zoja is dit zelf te doen? aangezien de pomp op zich al behoorlijk prijzig is.

alvast bedankt.
 
kijken voor een nieuwe of revisie stuurpomp... of je huidige laten reviseren

is opzich wel zelf te doen..

multiriem eraf.. vloeistof opvangen.. pompje eraf.. nieuwe pomp erop.. riem erom vloeistof erin en dan met een draaiende motor van lock naar lock sturen tot de lucht eruit is en het sturen heel licht gaat



op www.onderdelenlijn.nl zou je opzich wel goede pompjes kunnen vinden die niet te duur zijn
 
ja klopt,een zogenaamde "servopomp"

maar kan er geen revisiepomp voor vinden.....dus zal waarschijnlijk een gebruikte worden.nieuw zijn ze aso duur.
 
halfvol is wat weinig, gooi hem eerst is wat voller en probeer dat eens. Scheelt misschien een nieuwe pomp kopen.
 
@Fearless wrote:halfvol is wat weinig, gooi hem eerst is wat voller en probeer dat eens. Scheelt misschien een nieuwe pomp kopen.



klopt idd.. en er zit een pijlstokje aan het dopje
 
dat zou ik eerst nog kunnen proberen Fearless,maar dan zit hij wel een stuk boven max geeft dat niks?

gaat er gewoon rooie ATF in?
 
Bij servopompen altijd originele opel/GM vloeistof gebruiken! Van ATF schijnen die dingen dood te gaan. Kan je bij elke opel-dealer gewoon halen, t kost je alleen wel €20 voor een liter. Je hebt minder dan een liter nodig. Overigens zal je t spul toch willen halen, want als je je pomp toch moet vervangen zou je ook daar opel-vloeistof in moeten gooien als je wilt dat ie lang mee gaat.



Onderdeelnummer voor de olie is overigens #1940715
 
Terug
Naar boven