Slecht starten na aanrijding.

turbosix

Post veel
Beste Forumleden,

Gister avond is er iemand achter op onze Vectra GTS z22yh gereden.

De schade betreft de achterbumper, kofferklep, achterlicht en het linker scherm tot aan de wielkuip. Verder is de mercedes C200 met een berger afgevoerd. volgens de hersteller is de Vec nog prima te repareren.



Maar na de aanrijding is de auto nog 3 keer gestart en had er alle 3 keren moeite mee, het duurt veel langer dan normaal voor hij aanslaat, kan dit met de klap te maken hebben of is dit puur toeval?



Zijn er nog andere dingen waar ik rekening mee moet houden (waar de schade hersteller misschien niet rekening mee houd) met zo'n aanrijding?

Uitlijning, parkeersensoren/electronica o.i.d?
 
Zit er niet een hele zooi aan elektronica in het linker achterscherm?



Sent from my SM-P900 using Tapatalk
 
@KRSA2000 wrote:Zit er niet een hele zooi aan elektronica in het linker achterscherm?



Sent from my SM-P900 using Tapatalk

Ja daar zit inderdaad zo'n kast.

Links achterin, precies dit "het linker scherm tot aan de wielkuip"....



Zou maar eens kijken :hmmz
 
3a7b1a454c99171171502d4d72f6ef36.jpg


Zoiets kun je aantreffen dus, het zogenoemde REC module.



Sent from my SM-P900 using Tapatalk
 
Klopt, ik ben bekend met de REC, ik heb alles al meerdere malen open gehad voor mn audio projecten, maar zo ver is de mercedes niet gekomen.

Ik doelde meer op de parkeersensoren, ik vermoed dat de kabelboom beschadigt is maar ik kan me niet meer herinneren of deze makkelijk te vervangen is of als 1 geheel door de auto loopt.

De kabel van de trekhaak loopt er ook schiet me net naar binnen.

Alleen de cosmetische schade word tussen de 3000,- en 4000,- geschat, daar komen de eventuele onderhuidse schades nog bij.



Ik zit meer over het slechte starten in, maar het kan natuurlijk toeval zijn.



Bedankt voor de reacties.
 
Een beschadigende kabelbo(o)m(en) van de parkeersensoren en/of trekhaak zal niet zoveel mogen uitmaken.

De auto zal dan alleen piepen en detecteren dat er problemen zijn met die betreffende kabelbo(o)m(en), starten staat er los van.



Waarschijnlijk moet het ergens anders gezocht worden....
 
Ik begrijp natuurlijk dat de kabels achter niks met het starten te maken hebben, misschien ben ik wat onduidelijk geweest.



Probleem 1 is het starten, kan het zijn dat de ketting is opgerekt of versprongen is en daardoor slecht start?



Probleem 2, niet relevant met het starten, is gewoon nieuwsgierigheid van wat er onderhuids stuk kan gaan.

Word natuurlijk hersteld.



De auto is bijna direct afgevoerd naar de hersteller anders had ik mn Op-com er direct aangehangen.
 
De Vectra is net economisch total-loss verklaard door de expert.

Schadebedrag €5000,- / €5500,-

De hersteller wil kijken of hij hem toch kan maken voor een lager bedrag en anders gaan we op zoek naar een Insignia.
 
Sorry voor de late reactie,

Er is eigenlijk niet zo heel erg veel beschadigt, de hoge prijs komt voornamelijk voort uit de C-stijl en het blikwerk waar de achterlichten in hangen.

De expert wil de auto naar de sloop, de schade hersteller wil de Vec repareren. Deze 2 partijen zijn het niet met elkaar eens en ze gaan woensdag pas met elkaar om tafel om over het lot van de auto te beschikken.

Dus ik zit nog wel even met de 3 deurs leen-Corsa uit 2005, wat niet echt praktisch is met 2 kleine kids en de kinderwagen.
 
Klote idd. Succes met de schade afwikkeling. Ik heb toendertijd bij mijn economisch totalloss het 'wrak' opgekocht met het geld wat ik van de verzekering kreeg en 'm laten repareren uit het zelfde potje.



Groet jraaf
 
Wat erg vervelend voor je. Hoop dat er snel een uitspraak komt zodat je zo snel als mogelijk weet wat de verdere stappen moeten worden.
 
Altijd beroerd zoiets,ging bij mijn Signum ook al zo.

Als de schadehersteller mijn Signum de hele zijkant mee wilden spuiten,liet de verzekeraar hem economisch total los verklaren en was ik hem kwijt.

Als ze alleen het nieuwe portier/balk voor achterwiel spoten mocht hij worden hersteld.

Dus iemand anders rijdt mijn auto aan puin,en aan het eind krijg je hem weer terug met kleurverschil en niet zoals hij voor het ongeluk was :???: :(

En je bent dan ook nog aangewezen op een niet ideale vervangende auto en de tijd die je kwijt bent met omruilen.



Veel succes,hoop dat het goed uitpakt voor je :roll:

2015Signumvoorna.jpg


Gelukkig is de kleur later nog een beetje bijgetrokken
 
Het heeft even geduurd, de enige optie om de auto te behouden was de manier zoals Jurgen (jraaf) het heeft gedaan.

Ik heb het wrak gekocht en van het resterende geld knappen we hem op, dit is goed te doen.

Omdat hij toch uitgelijnd moet worden gelijk maar een upgrade mee besteld.

70DD9EA6-28FB-4661-A2DF-C5C96595DDD0_zpsbsdel5yg.jpg


Een Eibach pro kit :-)
 
Mag ik vragen hoe dat in zijn werki g gaat?

Het "wrak" opkopen en laten opknappen uit het zelfde potje?



Is het "Wrak" dan zk goedkoop of krijg je veel uitgekeerd?
 
Ja, de auto is getaxceerd als goed zijnde op ongeveer €7250,-. (Dagwaarde)

Als wrak zijnde op €3100,-.

Dus ik krijg 7250 van de verzekering en betaal 3100 voor de auto dan gaat de eigen risico er nog van af en houd dus nog ongeveer 4000 over om een geschatte schade van €5500,- op te knappen.



Ik moet dus goed prijs afspraken maken met de hersteller om uit te komen. Gelukkig begrijpt de hersteller de situatie en ondersteund me ook goed in de zaak. Voor een hele kleine meerprijs pakken we nog wat kleine dingetjes mee, lichte schade aan een deurgreep, een deukje elders en nieuwe veren.

Ik krijg dus een zo goed als perfecte Vec terug.
 
Dat is inderdaad nog prima te doen.

Je moet er zelf uiteraard ook wat tijd en moeite in stoppen, maar je krijgt een vermoedelijke, NOG mooiere vec voor terug. :thumb



Ik moet er niet aan denken om mijn vec in puin te zien :cry
 
De eigen uren die ik er in steek valt me nog wel mee, dat de auto in de kreukels zit is k#t, dat een verzekeraar niet helemaal mee werkt is jammer maar mijn vrouw is toch achteraf aardig geschrokken, dat baarde me meer zorgen.

Ze is een aantal nachten een paar keer wakker geschrokken doordat ze in haar dromen van achter aangereden word. Bij het achteraf zien van "het wrak " deed het toch behoorlijk wat met haar, dit heeft dus meer impact op haar gehad dan ik dacht.

Gelukkig zaten de kids er niet in roepen we steeds maar.

Het lullige is dat de jongeman, die net z'n rijbewijs had, binnen 5 dagen zijn auto weer rijdende had met 1200 euro aan sloop onderdelen van een dezelfde mercedes met achterschade.

Hij reed naar zijn zeggen "pittig door", was aan het dromen, diep in gedachten en had haar op het laatste moment pas stil zien staan, en ze stond er al eventjes te wachten.
 
Terug
Naar boven