Geen 192 pk maar 170 met de Corsa

Ascona19

Post weinig
Vandaag met onze Corsa Opc op de testbank van Unlimited Tuning gestaan.

Nu blijkt dus dat onze Corsa er maar 170 pk uitgooid ipv de 192 die de fabriek opgeeft :cry

Valt dit te verklaren???



De Corsa heeft momenteel 27000 km gelopen en hij is van bouwjaar 2010.

Nu heb ik het onderhoudsboekje erop nagelezen en ik zie dat in deze 5 jaar tijd geen bougies vervangen zijn en het luchtfilter en brandstoffilter ook niet.

Kan dit de 20pk vermogensverlies verklaren?



Er werd mij ook nog aangeraden om A merken benzine te gaan tanken. We rijden nu geregeld op Firezone.



Ik hoop dat jullie raad hebben.



Mvg Michel
 
Het is gemeten op de wielen en met een formule omgezet naar krukas pk's.

Er kwam dus uit dat de Corsa 170 pk op de krukas zou hebben.



Mvg Michel
 
corsa opc had denk ik 192 pk als je euro 98 of met een hoger octaan in je tank had... maar goed onderhoud is ook erg aan te raden i.v.m. vermogen verlies...
 
En hoeveel was in de wielen? Wordt de test bank gekalibreerd en wanneer? Hebben ze een testcertificaat voor kalibratie?
 
Dat laatste durf ik niet te zeggen.

Maar eerdaags maar eens langs de VOD en een hele grote beurt laten uitvoeren.

Voorlopig ook maar A merken benzine blijven tanken. Daarna maar eens terug naar dezelfde testbank om te kijken of het een verschil heeft gemaakt.



Mvg Michel
 
@Ascona19 wrote:Dat laatste durf ik niet te zeggen.

Maar eerdaags maar eens langs de VOD en een hele grote beurt laten uitvoeren.

Voorlopig ook maar A merken benzine blijven tanken. Daarna maar eens terug naar dezelfde testbank om te kijken of het een verschil heeft gemaakt.



Mvg Michel





kijken of ze ergens 100 of 102 octaan verkopen.. zal het beestje ook wel lekker op lopen denk ik
 
De Firezone hier in het dorp verkoopt die euro 102. Maar er werd aangeraden om het bij A merken te houden.

De auto heeft wel jaarlijks zijn beurtjes gehad olie en oliefilter bij de dealer.

Alleen denk ik dat de kilometers te weinig waren om de bougies en het luchtfilter te vervangen.



Maar zou ik het ontbrekende vermogen weer terugkrijgen met een goede grote beurt en goede benzine?



Mvg Michel
 
Vreemde zaak, zou het niet de LMM zijn oid?



Ik had voor het chippen bij Klasen standaard al 211 pk...



De OPC heeft geen vervangbaar brandstof filter, dus je kan het systeem alleen reinigen met bijvoorbeeld dat spul van Forte. Nieuwe olie kan ook schelen en even kijken naar je luchtfilter.



Ik tank overigens altijd 102 Competition van de Firezone, dat vind de OPC erg lekker, en de motor presteert er naar mijn ervaring beter op dan de 98 Ultimate van BP... ;-)
 
De Competition 102 kun je ook als A-merk rekenen.



Die word zelfs uit eigen tanks gehaald vanaf de opslag. BP, Shell etc halen daarentegen wel allemaal uit dezelfde tanks...
 
Ik denk dat we wat afdwalen, met een andere brandstof ga je echt geen 22pk winnen! Dat weet iedereen hier.



Ik hoor heel veel goede berichten over UT maar lees wel eens vaker hier dat ze niet echt mee willen zoeken naar het probleem, of vergis ik me hier in?



Wat Herrflick zegt, LMM? Ontsteking? Checken.
 
Ik ga het eens voorleggen bij de dealer. En eens horen of zij iets kunnen betekenen hier in.



Ik heb geen storingscodes of lampjes die gaan branden.

Alles lijkt goed te werken. Motor loopt netjes en pakt lekker vlot op.



Het verhaal gaat nog een staartje krijgen.



Mvg Michel
 
Klinkt gewoon als achterstallig onderhoud...

Met een standaard ecu ga je geen verschil merken tussen 98 of 102 octaan.

Ik zou eerder BP ultimate aanraden wegens de reinigende eigenschappen van het brandstof.
 
@liviu2004 wrote:Wordt de test bank gekalibreerd en wanneer? Hebben ze een testcertificaat voor kalibratie?

Ja, in 2014 nog gedaan en Ja.



@turbosix wrote:]

Ik hoor heel veel goede berichten over UT maar lees wel eens vaker hier dat ze niet echt mee willen zoeken naar het probleem, of vergis ik me hier in?





UT is een bedrijf wat zich toelegt op het lezen en (zelf) schrijven van motormanagement systemen. Motorisch & technisch doen zij niets.

Je kan van hun toch niet gaan verlangen dat ze tijdens een dynodag even het kleppendeksel gaan lichten en even met een camera in het blok gaan kijken naar verbrande zuigers oid ?

Hun kunnen van buiten en een grafiek toch ook niet zien waar die 20pk blijft ?



Even terugkomend op de vraag van TS. Je rijdt een OPC en gaat dan die goedkope benzine rijden ? Bij mijn Opel dealers raden ze dat al jarenlang af omdat die goedkope benzine van de Tinq & Firezone heel veel problemen veroorzaakt in de brandstof systemen.



Daarnaast ken een aangepast aanzuigtraject je ook al behoorlijk wat vermogen kosten. Ik weet niet of je die Signum op de bank hebt gezien, toen dat luchtfilter eraf ging scheelde dat bijna 5PK op een ongeblazen motor.



Zoals KSRA2000 ook al aangeeft : ga eerst zorgen dat je onderhoud weer up to date is. Bougies kunnen een heel groot verschil betekenen.

Ook wil een tank BP98 icm een busje injectiereiniger heel veel doen mits je daar een lekker lang stuk mee gaat rijden.



Ik ben erg benieuwd naar het vervolg hiervan.
 
@Ascona19 wrote:@wim-v6 wrote:T ding moet gewoon 192pk leveren op 95 benzine.

Daar is ie op afgesteld.



Hoe gebruik je de auto??.

Stond in de deuropening bij UT toen ie op het gas ging.



De katalysator had er knap moeite mee in ieder geval.

Rook alsof ie relatief korte ritten maakt of relatief rustig bereden word.



Bougies kunnen tegenwoordig vaak 90.000km mee.

Benzine filter is net de vraag of hij deze wel heeft, niet elke moderne opel heeft deze namelijk.

Luchtfilter ken je makkelijk zelf controleren.

Mocht je iets van een sport inlegmat hebben vervang deze dan door een origineel papierelement.



En ga met verse olie erin een keer GOED op het gas in duitsland houd m dan ook goed op het gas voor bepaalde langere tijd.



verstuurd door WIM-V6 via zijn SAMSUNG S5-mini



Wim jij hebt een goede neus.

Idd er worden geen hele lange ritten mee gereden 2x daags maximaal 25 kilometer.

En ja mijn meisje rijdt er heel rustig mee. Ze presteert het om 1 op 12,5 te rijden met de Corsa.



Daarnet het luchtfilter eens losgehaald niks bijzonders te zien. Bougies er ff uitgehaald maar mooi koffie bruin. Al had ik wel het idee dat de 2 bougies aan de rechterkant van de motor bruiner waren.



De slangen van en naar de turbo gekeken en gevoeld maar ook niks bijzonders te zien. De motor 2000 toeren laten draaien en toen nog eens alles gevoeld maar je hoort niks fluiten of sissen.



Binnenkort maken we een afspraak met de dealer voor groot onderhoud. Dan ook maar eens vragen of ze willen uitlezen of alle waardes goed zijn. En ja, dan ook maar eens lekker gas geven in Duitsland.

Daarna nog maar eens laten meten.



Jullie horen de uitkomst.



Mvg Michel



Dan lijkt eens even flink doorgassen (met hoog octaan benzine natuurlijk ;-) ) een goeie oplossing na de grote onderhoudsbeurt.



De OPC houd niet van langzaam rijden, daar vervuilt de motor alleen maar door.
 
Ik rij te weinig met de Corsa begrijp ik al wel.

Laat de vrouw het maar niet horen :jerry

Enorm bedankt voor jullie tips en adviezen we gaan hier zeker mee aan de slag.



Het kan wel ff duren voordat we weer bij Unlimited Tuning op de bank staan.

En dan hopen dat er een beter resultaat uitkomt.



@herrflick wat was jij snel vertrokken gisteren ;)



Mvg Michel
 
Met deze info ga ik zeker aan de slag.

Binnekort een goede grote beurt en dan maar eens kijken hoe de bougies eruit zien.

Luchtfilter ga ik vandaag eens nakijken.



Het onderhoud is wel altijd bij de VOD uitgevoerd.

Kan het zijn omdat, de Corsa een lage km stand heeft 27 000. Dat daarom zijn bougies en luchtfilter nog niet eerder vervangen zijn.



Maar toch een grote schok gisteren -20pk.



Bedankt voor jullie info.



Mvg Michel
 
Terug
Naar boven