Benzinemeter

Ik heb een week geleden een Opel vectra 1.8 16v gl uit 1996 gekocht als eerste autootje aangezien ik sinds kort mijn rijbewijs heb. 2 dagen geleden heb ik hem helemaal volgetankt (60 liter). Echter viel mij gisteravond op dat er al 10 liter verbruit is. Ik heb ongeveer een uur binnen de bebouwde kom gereden en een klein half uur op de snelweg.



Ik vraag me nu dan ook af of mijn auto zo veel verbruikt of dat mijn benzinemeter kapot is.



Wie kan mij hier het antwoord op geven?
 
ook hallo wie ben jij

















10 liter op de brandstof meter?



weer aftanken en dan het aantal kilometers delen door de hoeveelheid benzine die bij is gevuld en je hebt je verbruik.
 
Als je dat goed wilt weten moet je hem nu weer vol tanken kijken hoeveel liter erin gaat en dan het aantal kilometers delen door liters dan kun je pas wat zeggen, met 1 uur kun je niet veel voor een berekening
 
Ruwe schatting:

1u binnen de bebouwde kom à 50km/h is dus 50km

1/2u op de snelweg à 120km/h is dan 60km

Samen 110km, dus een verbruik van 1 op 11.

Best netjes voor een "oude" wagen.



Wil je het precies weten? Zie hier boven...



En stel je ook even voor, wordt wel gewaardeerd...
 
Om te beginnen, ik ben Ed en kom uit Rotterdam. Excuses voor mijn late introductie [WINKING FACE]. Die 50km binnen de bebouwde kom zal ongeveer kloppen. Op de snelweg denk ik dat het hooguit een kilometer of 20 is geweest. Dan zou ik op 70km komen met 10 liter. 1 op 7 dus. Is dit nog steeds schappelijk voor een oude auto? Ik zal het de komende dagen nog Ff goed in de gaten houden.



Alvast bedankt voor alle antwoorden





Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk
 
1op7 is ongeveer het dubbele van wat mijn Astra G 1.8 16v gebruikt dus dat lijkt me vrij hoog.

Maar goed eerst maar eens echt een meeting den ipv gissen.
 
Vind het veel.

Op vakantie ruim zuiniger dan 1op10 gereden met een 1998 1.8-16V X18XE Vectra-B1 station, meeste kms door de heuvels van de hoge eifel en oosterlijke ardenne, en meest met 4personen in de auto

Zelfs mijn 1999 3.0-V6 station liep daar gemiddeld 1op10,5



verstuurd door WIM-V6 via zijn SAMSUNG S5-mini
 
Deze meter gaat in het begin vrij vlot naar beneden trouwens.

Gaat niet helemaal strak volgens de meter qua liters



verstuurd door WIM-V6 via zijn SAMSUNG S5-mini
 
tank hem gewooon weer ff vol, bij zelfde tankstation en het liefste precies de zelfde pomp



dan weet je echt wat er uit is en ben je zeker van je zaak



kost je hooguit 16,20 (benzine prijs snelweg 1,62 per liter)



voorderest: heel veel rijplezier met je vectra!! mooie wagens



we houden hier van :kewlpics
 
Terug
Naar boven