Zafira B, achterschijven en blokken vervangen

RempageR1

Post weinig
Hallo!



Aangezien mijn achterschijven niet zo best meer zijn wil ik de blokken en schijven vervangen. Ik heb echter nog een paar vraagjes:



1. Wat voor dop is dit en welke maat?

SOCKET.png


2. Werkt een tool als deze, of kan een lijmklem ook?

http://www.ebay.nl/itm/RIGHT-HANDED-BRAKE-CALIPER-PISTON-REWIND-TOOL-SET-WIND-BACK-KIT-USE-ON-MOST-CARS-/390793195286?pt=UK_Hand_Tools_Equipment&hash=item5afd16ef16

3. Is het nodig om de remleiding af te klemmen en de banjo een stukje los te draaien tijdens het terugdraaien van de zuiger? Ik heb wat gelezen over vervuiling van de leiding.



Dank!
 
Uitwendige torx bouten. Als het goed is kun je de remklauw met deze 2 bouten losnemen.

Zuiger terugduwen in klauw, heb ik nog nooit speciaal gereedschap voor nodig gehad, let op dat het remvloeistofniveau in het reservoir niet overstroomt!

Succes.
 
@midnight black wrote:Uitwendige torx bouten. Als het goed is kun je de remklauw met deze 2 bouten losnemen.

Zuiger terugduwen in klauw, heb ik nog nooit speciaal gereedschap voor nodig gehad, let op dat het remvloeistofniveau in het reservoir niet overstroomt!

Succes.



Hi midnight black,



Dank je voor je antwoord.

Weet je toevallig ook welke maat uitwendig torx dit is? Dan hoef ik niet een hele set te bestellen.



Bedankt!
 
ik heb een top :thumb doppenset voor maar 40 € 18 dlg in en uitwendig torxdoppen gekocht bij de automaterialenhandel

zoek maar eens op nr AT091127A onmisbaar stuk gereedschap :thumbup :thumbup :thumbup

cilinder terug draaien niet met een lijmklem , is een speciaal stuk gereedschap voor maar met een punttang lukt het ook
 
Waar zit je? Als ik 'm niet kwijt ben geraakt heb ik die torx dop nog liggen, mag je gerust lenen.
 
Als het echt niet anders is, wil het ook wel met een 6 kant dop 14 uit m'n hoofd. Lukte mij ook toen ik eens die verrekte torx dop kwijt was op het moment dat ik hem nodig had..
 
@dutch wrote:Waar zit je? Als ik 'm niet kwijt ben geraakt heb ik die torx dop nog liggen, mag je gerust lenen.



Thanks! Ik zit in Lisse maar heb die set nu van Ebay besteld. Komt goed dus!



Verder had ik inderdaad ook een dop die 'bijna' past, maar ik wil niet het risico nemen dat ik de kop dol draai.
 
Mocht iemand anders dit nog willen weten: Het is dopmaat E18.





Edit: Net de schijven vervangen, ging prima met een lijmklem. Die erop en op een gegeven moment gaat de zuiger meedraaien met de lijmklem.
 
Terug draaien van remzuiger.

Ging perfect, eerst beetje wd40 tussen rubber hoes en zuiger, daarna lijmtang er op en voorzichtig de zuiger terugdraaien, rechtsom, dus met de klok mee.
 
Terug
Naar boven