Olielekkage Astra G1.6 8V

bvdbroek1

Post weinig
Ik heb bij mn astra station een olielekkage aan de rehcterkant van het blok.

Onder de verdeler zit een soort sensor? In het blok en daar lekt ie. Wat is dat voor sensor?



Komt dit vaker voor? Ik wil m als t kan zelf maken, lijkt me een eenvoudig klusje als ik weet wat ik moet halenbij de automaterialen zaak.
 
De Dynamo Bobine zit aan de linkerkant van het blok. Maar ik vermoed dat je dit ook bedoeld. Gaat het om de z16se of x16szr?

Kun je eens een foto maken?
 
Tis echt de rechterkant als je voor de auto staat en op het blok kijkt. Daar zit een zwart blokje waar de kabels vd bougiesningaan. En daaronder zit ie. Foto is lastig, kan m niet goed zien ;)



Z16se is t.
 
Bij motoronderdelen spreken we inderdaad meestal over Als je voor de auto staat, met Koplampen en Front delen weer zoals je in de Auto zit.





Het zwarte Blok Rechts op de Motor is de Bobine, deze lekt overigens NIET!

- als je deze demonteerd (3x Torkx schroef), zie je de boutjes waarmee de alu plaat op de motor geschroefd zit.

- haal daarvoor een Dichtring, vervang deze, en je lekkage is opgelost voor enkele euro's



Willem
 
@wim-v6 wrote:Bij motoronderdelen spreken we inderdaad meestal over Als je voor de auto staat, met Koplampen en Front delen weer zoals je in de Auto zit.





Het zwarte Blok Rechts op de Motor is de Bobine, deze lekt overigens NIET!

- als je deze demonteerd (3x Torkx schroef), zie je de boutjes waarmee de alu plaat op de motor geschroefd zit.

- haal daarvoor een Dichtring, vervang deze, en je lekkage is opgelost voor enkele euro's



Willem



Daaronder zit een soort sensor in het blok kan dat? Zit iig een stekker met draad aan ;)



Ik zal zon dichtring halen, bedankt!
 
onder je bobine zit je temperatuur sensor en ja die kan lekken ja

kosten zijn niet zo hoog volgens mij voor al niet als je het zelf doet ik meen steeksleutel 17

succes
 
Als de temperatuursensor lekt zal daarvan het ringetje kapot zijn. (dan lekt ze koelvloeistof)

Komt het iets hoger weg (olie), dan zal je deze denk bij de dealer moeten halen.



willem
 
Even bij de dealer geweest en ik heb een Oring meegekregen die achter de bobine zit. inderdaad een paar euro :thumb



Vanavond even de ring vervangen
 
Ja en kan iemand dan ook gelijk vertellen of het een simpele klus is? Ik had het idee dat je veel los moest halen?

Bij mij lekt hij namelijk ook.

Dynamo heb ik er zo vanaf
 
Simpele klus. Kijk voor onderdeelnummers en afbeeldingen van onderdelen voor jouw auto op https://7zap.com/en/catalog/cars/Opel/brand/33/0

Op de X16SZR is het onderdeelnummer van de O-ring: 1972943

Zie nr 8 >>>

 

84158.png


 

 

 
 
Terug
Naar boven