fysiek lege accu hervullen

kaneelschep

Woont hier bijna
Hoi.

ik heb een motor waar ik al heel lang niet op gereden heb. en nu haal ik net eens het stof er van af en zie dat de accu practisch leeg is.

en dan bedoel ik niet dat hij geen stroom meer heeft maar dat er werkelyk geen vloeistof meer in zit.

is het mogelyk hem gewoon vol te donderen met gedemineraliseerd water en hem weer op te laden? of moet er dan iets anders in? platen zien er wel ok uit nog.

ik heb een best goeie ctek xms 5.0 (of zoiets dergelijks) lader als dat interesant is om erby te weten

bedankt!
 
Nouja, volgensmij zal je accu een aardig eind dood zijn. Accuwater (of demiwater) verdampt namelijk tijdens het laden. Het feit dat je accu leeg is betekent dat deze dus waarschijnlijk sterke aanslag heeft van sulfaat (niet geleidende elektroden). Ook trekken platen krom als je ontlaadt met te weinig water. De loden platen zijn in startaccu's vaak dun (meer oppervlakte => meer capaciteit op korte termijn). Reken maar dat het niet meer is dan een bergje chemisch afval!



Je kan altijd nog proberen of je er iets van kan bakken. Gewoon weer demi water erin knallen (kost geen drol), spul starten met startkabels en een goede tijd laten laden (voor zover dat nog kan; ik vermoed sulfatering)... Dan maar kijken hoe die 't volhoudt. Winter = 97% kans op problemen als je 't mij vraagt!
 
De accu's op mn bijbaan flikkeren we altijd vol met demi water, zijn wel accu's die ervoor gemaakt zijn om bij te vullen. Nachtje op de lader en weer gaan. Capaciteit word na 6 jaar wel wat slechter.
 
@joop1970 wrote:De accu's op mn bijbaan flikkeren we altijd vol met demi water, zijn wel accu's die ervoor gemaakt zijn om bij te vullen. Nachtje op de lader en weer gaan. Capaciteit word na 6 jaar wel wat slechter.

Heftruck o.i.d?



Die hebben veel dikkere loden platen en een üeber capaciteit! Ook die gaan hardstikke stuk als je ze leeg rijdt zonder water... (Geloof me, ik werk af en toe nog in een toko met 2 heftrucks en de mensen daar verzuimen onderhoud aan die dingen. Volgegooid na het opladen: 100%... Na tien seconden 90... Weer tien seconden 80... En op 70 blijven ze een keer hangen en heb je nog capaciteit...
 
het deel van de lode platen platen dat niet meer onder stond heeft zijn werking verloren en kan niet trug opgewekt worden met water en een lader dus als er meer dan 35 procent van de lode platen niet meer onder staat kunde ze al weg gooien toch zeker als de batterij maar net zwaar genoeg is dus tip gewoon nieuwe halen
 
@ jeroen, zijn accu's uit elektrokarren voor in de tuinbouw. Capaciteit is inderdaad een lachertje geworden, 100% net na het opladen, vlakdaarna rond de 65-70%. Grap is wel dat je er dan bijna een week weer mee kunt crossen. Helaas kosten die accu's een vermogen.
 
Hmmm, bij ons ging de accu een keer overkoken met laden, electrische palletkar is 1 grote teringzooi van binnen nu. Toch iets fout gegaan denk ik.
 
:) ik begryp dat het eigenlyk einde verhaal is dus.. kut. :P

kheb hem nog gevuld met gedem. water en aan de lader gehange. maar die test meteen of ie er nog wat mee kan en zegt dan vrolyk: gooi die maar weg.. jammer! maar goed.. ding was ook alweer wat jaren oud en werd te weinig gebruikt. en toen had ik nog niet zo'n stoere lader als nu.

misschien eindelyk eens een motorrijbewijs halen zodat ie niet zo vaak stilstaat ;)
 
@ Joop 1970: Brandslang over de Accu's heen, Werkt perfect, doe ik ook bij de heftrucks als er Veel van de bloemkolen op de accu's zitten.



Polen weer in het vet daarna, en kan je weer een poos vooruit.





Accuwater Controleren we iedere keer (4 a 5x per week dus) na het laden...



Daarbij hebben we ook nog een controle en automatisch vulsysteem erop zitten.. ook die verzuimt regelmatig om juist te werken, bij zowel de Still als Linde heftrucks







Willem
 
@wim,



Vandaag de palletwagen maar eens onder de slang gehouden, man man wat een berg troep kwam eraf. Ding is weer schoon en polen staan weer ingevet. Ben benieuwd!
 
Terug
Naar boven