Je gebruikt een verouderde webbrowser. Het kan mogelijk deze of andere websites niet correct weergeven. Het is raadzaam om je webbrowser te upgraden of een alternatieve webbrowser te gebruiken.
Lager stuk versnellingsbak F 17 (oorzaak gevonden)
Heb waarschijnlijk het lager stuk van de uitgaande as van de versnellingsbak (linkerzijde ) Weet iemand of dit eenvoudig te vervangen is of is het niet de moeite waard?
Heeft iemand misschien een onderdelentekening van deze bak?
Tijdens het rijden maakt ie tussen de 60 en 120 kmh veel lawaai in het vooronder. Gisteren de auto opgebokt en ABS en ESP uitgeschakeld. Laten draaien, en nog steeds het lawaai. Zo gauw ik linkerwiel stil houd is het lawaai weg. Als ik het rechterwiel stil houd blijft het lawaai. Lawaai lijkt uit het differentieel te komen. Dus ik heb het vermoeden dat er een lager naar z'n grootje gaat.
Maar op de onduidelijke tekeningen die ik op Internet kan vinden kan ik niet echt een lager vinden die dit kan veroorzaken. Lijkt namelijk dat de splinebus (zonnewiel) niet apart gelagerd wordt. Dus ik heb zo mijn vraagtekens wat het kan zijn, zonder alles los te halen. Zag gisteravond laat nog wel dat het deksel van het differentieel er makkelijk af kan. Dus dat doen wel eerst maar even.
Ik heb idee dat het een eindlager is van de bak. Omdat ie alleen lawaai maakt als ie draait. Dus niet de lagers van het kroonwiel (draaien altijd). Ook niet van de zonnewielen ( draaien niet als ik rechtuit rijd).Dus welk lager is het dan? Want als ik op de tekening kijk zit er namelijk verder geen lagers na het differentieel. Ik. Heb alleen geen duidelijke tekening. Die is net zo groot als een groot luciferdoosje.
Probleem valt erg mee. Aangezien het lawaai uit de versnellingsbak kwam, had ik dus het vermoeden dat daar iets niet in orde was. Vandaag de auto maar weer eens opgebokt. Heb steekas links maar eens verwijderd. Auto in zijn 5 laten rijden. (na eerst een paar zekeringen te verwijderen, ivm ABS en ESP.)
Het lawaai was niet meer waarneembaar. Dus nu ook maar even de remklauw verwijderd. En ja hoor. Wiellager is versleten. Voor de zekerheid rechts ook maar even gedemonteerd. Een verschil van dag en nacht.
Dat het wiellager geluid blijft maken dat weet ik. Heb wel enigszins ervaring als monteur zijnde. Had met zo'n ouderwetse stethoscoop geluisterd. En daarmee geconcludeerd dat het geluid in de bak zat. Gelukkig fout geïnterpreteerd. Dus een meevaller.
Daarentegen veranderde het geluid absoluut niet tijdens het sturen. Tenminste met de wielen aan de grond bij 80 kmh.